Vremenske prilike u 2019-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Juče ceo dan oblačno, ceo dan počinje, krene po neka kap, i stane... Ako ništa drugo teši me to što je sveže, moglo je da bude i plus 36-37 stepeni... Ovako bar jeste suvo, ali ga ne kuva odozgo.
 
Bas zato sto je oblacno i hladno, covek samo jos vise zali sto sada nije pala. Vidim ne najavljuju velike temperature. Sad samo da je pala, posao bi bio zavrsen, bar sto se mog slucaja tice.
 
Sve ne mogu da verujem, ako je kod nas palo i pola od toga ja cu biti prezadovoljan (prema Sv. Mileticu i Obziru), na poslu sam nocas, a jedva cekam jutro da proverim...

Poslato sa LDN-L21 pomoću Tapatoka

Jako šareno kolega oblak je bio mali,kod mene su izmerene ove vrednosti,prema Somboru je palo za 15 litara manje,u Somboru ne znam da li je palo ukupno 10 litara,naš atar prema pačiru kod jezera gde su državne parcele ne verujem da je palo 5 litara.Ali samo selo i 90 % parcela je dobilo ovu količinu,prema kljajićevu je palo možda i više.
 
Jako loša godina kod nas što se tiče padavina, još je dobar deo atara i led uhvatio 7. jula. Suncokret i kukuruz na lošijoj zemlji su još krajem juna podgorevali. Soja je izđikala preko 1,2 m ako ne bude kiše biće slame za one što hoće da se greju za dž.
 
10 puta je juče počinjala i prestajala, samo nam ometala branje i pravila sranje...

A toliko je pala da se sinoć sve osušilo i radilo navodnjavanje...

Jutros 17'c i bila neka sumaglica..
 
Proximus vidim jutros oko Ostružnice na putu da ima bara i da je vlažno sve do skretanja za Železnik na semaforu. Izgleda da je tu noćas bilo kiše. Kod mene opet ništa. A valjda će je biti ove nedelje i da će se ostvariti najave koje idu na raznim prognozama. Jeste da je sve to lokalno i određeni delovi dobiju a ostali ne. A da je treba treba. A i dobro je što nisu temp veće od 30C. I dobre su jutarnje rose jer je temp 17-18C. Opet i to nešto znači kukuruzu. Dakle samo neka se ostavri sve što predvidjaju do kraja ove nedelje i biće dobro. I tako neka bude kod svih.
 
Jako šareno kolega oblak je bio mali,kod mene su izmerene ove vrednosti,prema Somboru je palo za 15 litara manje,u Somboru ne znam da li je palo ukupno 10 litara,naš atar prema pačiru kod jezera gde su državne parcele ne verujem da je palo 5 litara.Ali samo selo i 90 % parcela je dobilo ovu količinu,prema kljajićevu je palo možda i više.
Bas tako, kod mene na salasu 5L, vazdusnom linijom 2km oko pruge lezi voda, a u Mileticu mi isto deluje da je dobro palo... Dobro je i ovih 5l, bolje ista nego nista...

Poslato sa LDN-L21 pomoću Tapatoka
 
Kod nas juce u mom delu sela nista a u suprotnom delu prema Novom Bečeju 30 litara, isto tako i u ataru u tom pravcu.
 
Diklofen nije dobro. Ta kisa sada i vrucina kao noge u lavoru bolje da nije pala.

Vas par prepisujete jedan od drugog a ni prvi se nije znao potpisati.
Ja vrucine ne vidim.Ni sad ni u narednom periodu.Meni je za dva dana palo mozda i dva miliona dinara u kukuruzu.
I dalje se slazem sa tvrdnjom da je to navodnjavanje golo govno .Pitajte koliko je Matijevic dobio vise zalivanjem psenice?Da ne govorim o finansijskoj isplativosti.Uostalom idite pa zalivajte.
 
Vas par prepisujete jedan od drugog a ni prvi se nije znao potpisati.
Ja vrucine ne vidim.Ni sad ni u narednom periodu.Meni je za dva dana palo mozda i dva miliona dinara u kukuruzu.
I dalje se slazem sa tvrdnjom da je to navodnjavanje golo govno .Pitajte koliko je Matijevic dobio vise zalivanjem psenice?Da ne govorim o finansijskoj isplativosti.Uostalom idite pa zalivajte.
Koliko si ha u zivotu zalio?

Послато са SM-J610FN помоћу Тапатока
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh