Vremenske prilike u 2019-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ljudi sta vam je, ne moze se cistiti sneg od 4cm, treba imati malo razumjevanja.


Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Vala baš. Eto, Maja Gojković se javno žali kako je njen posao rudarski zamislite kako je onda tek putarima zimi? Ma nije ni njima lako a i sneg ne prestaje da pada, kako onda da srede puteve kad pada sneg. ::namigivanje::
 
Kod nas od večeras pada onaj sitni, oštri, što se zabada u kožu. On ne pravi neke značajne centimetre, ali zato pronađe put do tavana kroz crep. Naravno potpomognut vetrom. Nije ga mnogo napadalo, možda oko 3-4 cm, ali vetar ga skida sa krovova pa je neprijatno kad ga sjuri za vrat. Temperatura -3.
 
Sreća pa sam ja danas došao na pos'o na vreme i radio drugu... Verovatno bih se još uvek vraćao iz prve smene kući :)))

Pada sitan ali jakim intenzitetom, mooozda 10ak cm skupilo, ali danas sa svega par cm napravilo kolaps! Sve je stajalo, a gazde gradske iskusno iskljucile kamere po gradu gde je bilo kritično i gde su ljudi išli peške jer je bilo ili udesa ili preprečavanja autobusa kako ne bi videli koliko su nesposobni zaista... Blago rečeno HAOS!!!

Gde su oni što su dolazili da mašu zastavicama danas da čiste?

Autoput kroz BG je BEO! Ima dva prsta snega na njemu, juri se 30 na sat :haha:

Šta bi bilo stvarno da padne pola metra :/ !?
 
Jel moze paore tvoj drug komsija da proba neku prognozu nesto konkretnije, u par etapa, recimo u nekoliko km2 za Juzni Banat, odnosno nase atare ovde?!
Jer kako stoje stvari sirok pojam je bio i taj J. Banat u prosloj godini. Kise svuda od Madjarske do Kosova osim kod nas i nasu okolinu. Tako da bi dobro dosla jedna prognoza za nas ovde koji vec 2 god. za redom puknemo sa prinosima (kukuruz je bio izuzetak samo ove god. ali na zalost ja ga skoro nisam ni imao posejanog).
 
Ne znam zašto je skraćena linija 303, pa Vesić sada na TV Prva reče da je sve kako treba da bude
90dffe125abc4f2bc9a1a68c6944d151.jpg
983fa2b26d3532fb4292152a252d014e.jpg
 
Ja bivam postavio slike ali ne mogu nikako pokazuje gresku,ali u selu Tresnjevica je ludilo,namet snega cak i preko ograde,na nekim mestima nameti preko 2 metra
 
Po meteo stanici 32cm snega. Puteve u gradu cistili bar neke vece ulice gde sam prolazio, ali ima par cm ugazenog snega jer nemaju mogucnost da spuste dasku do asfalta zbog sahti i kojecega. So ne bacaju ko zna mozda i nemaju.
Autoput cist skroz. Drugar mi vozi kamion za putare. Kaze nisu stali ceo dan i noc od juce bar njihova sekcija od Batocine do Pojata. Ali kaze s obzirom na intezitet tek kad prestane sneg da pada mogu za sat-dva da ociste sve do asfalta.
 
Konačno prestao da pada sneg. Sada predstoji društveno korisna rekreacija. Putevi katastrofa al valda će to uskoro da reše. Za sutra prognoziraju temperaturu u plusu.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh