Vremenske prilike u 2019-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ma kakav mraz Cika Lazo, nema ni govora o tome..

Četvrtak do podneva, model GFS protiv ICON-a. Lepo se vidi razlika, jedan daje nešto jaču i malo dužu košavu u odnosu na drugi:

de-model-de-310-1-modgfsfv3-2019051012-144-960-157.png


de-model-de-310-1-moddeu-2019051012-144-960-157.png
 
Samo nek proba da pada...sutra se mora prskati pa sta bude,u neke njive ne smem ni da udjem a za ostale su spremne sajle,asovi i lopate ako negde ostanem.Vodu sam pustao sa nekih parcela,a sa nekih nemam ni gde da pustim,tu sta bude bude....Tamis ide dole polako,ali kazu ce da ide gore ponovo.
 
Kod nas pada vec sat vremena,otkida kako pada,a na prognozi je nema negde

Rhmz radar pokazuje da pada kod vas.

Kod nas je danas bilo sunčano,bez kiše,temperatura blizu 20 stepeni. Sutra ću da probam da spremim i posejem ono što mi je ostalo.Njiva je na bregu,pa se nadam da će moći jer se i sutra ne očekuju padavine.
 
Ok sve prognoze , i ono prekjuče , i to što dolazi od nedelje 1000 litara :svinja: , ali otku sad kiša , a vidim da stiže na radaru ? Znači prognoza može i da pogriješi :haha:
 
U Somboru je danas naišao oblak istresao se 20-ak minuta i poplavio dvorište, a bome je i leda bilo.
Nije mnogo i sitan je led, ali ga je bilo.
 
I kod nas je bilo leda,tukli su raketama sa 3 mesta ali se opet deo atara zabeleo

- - - - - - - - - -

Rhmz radar pokazuje da pada kod vas.

Kod nas je danas bilo sunčano,bez kiše,temperatura blizu 20 stepeni. Sutra ću da probam da spremim i posejem ono što mi je ostalo.Njiva je na bregu,pa se nadam da će moći jer se i sutra ne očekuju padavine.

Sad je opet pocela
 
Sto ne pogrese u toku leta kad treba kise. Da padne bez najave ili od prognoziranih 5-6l padne 20tak :osmeh: Nego obicno najave 20tak a padne 2-3 ili 0
 
Popodne taman prosusilo da se moze uci prskalicom u njive.Odradim dve parcele i pljusak mi se posere na posao!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh