Vremenske prilike u 2019-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
2017 su svi najebali, a što se tiče ove godine mislim da je kod nas najmanje padavina bilo. Ko ne veruje nek lepo sabere padavine pa ako neko ima manje od nas svaka mu čast. Situacija nije kritična, usevi lepo izgledaju, ali sad dolazi period kad su usevi maksimalno zahtevni za vodom, i jako sam pesimista kad se uzmu u obzir jesenje, zimske i prolećene padavine kod nas.

Ako ste vi srbobranci tarupali kukuruz i imali po 0 kg po kj onda smo isto prosli... Pretprosle godine smo svi imali susu to je istina. Ali kod nas je nedostajalo padavina i zimskih i prolecnih, i kada je zasusilo kod vecine je bilo iz dubine da se crpi, a kod nas nije... tako da nismo jednako najebali...
Secam se dobro oko djurdjevdana je vecina dobila dobru kisu, i vi, a Cenej oko 100L, rimski plivali i kukali kako su naderali, voda se povukla za dan, prinos im bio solidan za 2017. Kod nas i tada samo poprskala i prinos 0kg/kj, kada bismo uporedili prinose svih kultura iz 2017. A videli bismo o cemu pisem....No da ne davim sad o tome.
 
Posle 20 susnih dana na temperaturama preko 30 stepeni, pade juce 19 litara.
A od pocetka godine ni jednom nije palo vise od 20 litara od jednom.
 
Ne znam koliko je palo, ali je kisomer pun, odprilike 100 litara , mozda koja litra preko:sjasi:
 
Juče popodne, sinoć i jutros je kod mene padala lagana kiša. Mislim da je nije bilo više od 10l, možda 15l. Kada bi bilo kao kod mnogih jedno 40-50l bio bih zadovoljan. Međutim prema prgnozama za moj kraj nešto ne vidim da će je biti toliko. A malo pre sam pročitao vest da od danas kreće vreli talas sa temp preko 40+C po zapadnoj Evropi. Portugal, Španija, Francuska, Nemačka i ostale zemlje i tom delu. I trajaće nekoliko dana. Prema ovome i prema vremenu kod nas izgleda da ovi iz AccuWeather-a će opet da pogode prognozu za ovo leto.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh