Vremenske prilike u 2019-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Slika sa Fb. Nedaleko od mene.

64825315_1238324459661562_2644166731399954432_n.jpg

Koje naselje ovo?
 
@paorpaor
Vi ste ga bas najebali,kao mi 2017...

2017 su svi najebali, a što se tiče ove godine mislim da je kod nas najmanje padavina bilo. Ko ne veruje nek lepo sabere padavine pa ako neko ima manje od nas svaka mu čast. Situacija nije kritična, usevi lepo izgledaju, ali sad dolazi period kad su usevi maksimalno zahtevni za vodom, i jako sam pesimista kad se uzmu u obzir jesenje, zimske i prolećene padavine kod nas.
 
70 lit za pola sata. Bio na drugom kraju sela i tu je padao po koji led uz kisu velicine graska, medjutim kod kuce u basti nema tragova ledu tako da predpostavljam da ga ovde nije bilo. A na njivama u ritu sada i visi delovi njiva su pod vodom.......
 
U BG-u provala oblaka, zgrade prekoputa se nisu videle!

Sa Novog Beograda do Surčina jedva stigoh, sve je pod vodom! Jbni autoput je bio pod vodom, sa svim strmih ulica voda je potkopala prilaze kućama/servisima i svukla komade asfalta, blokova, peska, delovi kola rasuti na sve strane, ugašenih kola po barama, ma katastrofa!


 
Moraćemo da naručimo kišomere iz Indije, ovi više nomogu da mere ove količine.
Kod nas pada prava jesnja.
Put Krčedin Slankamen pod vodom i muljem.
 
Kaže mi drugar iz Surduka da je kod njih palo preko 100 litara i da sve moguće pliva.Ovde trenutno pada jesenja natapača.
 
Od pravca Beceja dolaze neki crni oblaci kao da ce go..vna padati smracilo se u momentu.Inace danasnji bilans i ono od sinoc ukupno 13l ako se ovo otvori bice potop i kod nas.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh