Vremenske prilike u 2019-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Trenutno rain alarm ne vidi nikakvu kisu/oblake, sa razliku od Meteo Romania radara.
Generalno su sve prognoze promasile. Yr.no nije video nikakvu kisu u najavi, dok su ostale prognoze prikazale mogucu vrlo slabu kisicu.
 
Ovde je kiša počela u nedelju pred veče i do jutros napadala 27 litara.
Trenutno više nije ni potrebno, a bilo bi dobro da se može rasporediti i na druge krajeve. Kod nas je u zavisnosti od NMV voće u punom cvetu ili početku cvetanja, tako da bi svaki naredni dan padanja značio samo štetu a ne korist. Međutim, najavljuju je sve do kraja sedmice, štaviše i u nekim danima one naredne.
Uzalud nam želje. Ponekad je nekome preko potrebna, a nekome preterano dugo pada i tako u krug.
 
Ide sa severa nešto, gadno se namrčilo a ostalo mi još malo da završim setvu za danas.

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Sinoc i danas preko dana lepo natopilo.Da padne u celoj zemlji jer je preko potrebna, bice u narednih nekoliko dana.
 
Ako uzmeš prosek 7 različitih meteo-sajtova izađe na "mestimično-delimično" :haha:

Ostaje nam da čekamo bar petak da bi znali za subotu... ;)
Pojma nemaju.Cekaju da neko izbaci neku kartu i onda kao svi to tumace...sejem ja danas...coban star blizu 90 godinacuva ovce.Pitam ga ja:jel cika Savo hocel biti kise.Onpogleda u nebo i rece:vreme se menja dete moje al sa severnim vetrom kisa kod nas nikad nije dosla.
E njemu verujem.
 
Nula i dalje. Diklofen, slažem se da nemaju pojma - izredjaju šta će sve da bude pa negde i pogode, znači čista sreća.
 
Pljusak trajao 5min,videcemo sledecu turu ako ce je biti do vikenda.
 
I ovde nula.Donji Srem se pridružuje Banatu.Ceo dan red sunca red oblaka i ćorak po običaju ili što bi rekli veliki Đoka.
 
Danas ovamo malo prskala kisa ali opet i to je nesto...mani cudio sam se kao oni u afriki kad pao sneg:osmeh:-da nisu slucajno rekli da ce gorivo da pojeftini?:sta:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh