Vremenske prilike u 2019-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Za sve je kriva košava koja nedozvoljava da se ovi kišni oblaci dovuku do nas. Tako je bilo i prošle godine u jednom momentu, msl da je negde u oktobru bilo tako a trebalo kiše da se spremi za pšenicu. Svuda padala okolo a kod nas ništa.
 
Definitivno Banat ce dobiti 5 lit kise kako gde,mozda do subote kad budu izasli novi izlazi dobicemo 0lit koliko smo baksuzi.Bas sam se obradovao kad sam video prekjuce da daju 20-30lit za banaat medjutim kad sam video sinoc nekih 5 lit i samo kod nas ce biti tako jer ostali predeli dobijace 15-20lit
 
Za sve je kriva košava koja nedozvoljava da se ovi kišni oblaci dovuku do nas. Tako je bilo i prošle godine u jednom momentu, msl da je negde u oktobru bilo tako a trebalo kiše da se spremi za pšenicu. Svuda padala okolo a kod nas ništa.
Tu rupu zacepiti odakle duva i resena stvar.... :haha:
 
Definitivno Banat ce dobiti 5 lit kise kako gde,mozda do subote kad budu izasli novi izlazi dobicemo 0lit koliko smo baksuzi.Bas sam se obradovao kad sam video prekjuce da daju 20-30lit za banaat medjutim kad sam video sinoc nekih 5 lit i samo kod nas ce biti tako jer ostali predeli dobijace 15-20lit
Ne brini Maxi nas kad uhvati Rumunka 100+L ima da nam zavide.
 
Kod nas 2l. Kiša me oterala sa spremanja, ne zbog mokre zemlje već zbog zamazanih stakala pa ništa ne vidim. Dok sam imao vode koju sam poneo za piće malo sam oprao stakla (nemam onu pumpicu koja prska vodu na stakla), ali opet krene da paducka i u kobinaciji sa prašinom i vetrom ubrzo opet ništa ne vidim...
 
Ne brini Maxi nas kad uhvati Rumunka 100+L ima da nam zavide.

Dok mi cekamo rumunku ima da nam se zasusi seme u zemlji i psenica na njivi.Evo i sad objavili na serbianmeteo da je sve pod znakom pitanja sto se tixe kise, jer modeli samo lutaju od 20+lit pa do 0 lit.Kakvi smo mi baksuzi od naroda n3 bi me cudilo da bude 0, jer kad nas krene tako ume i da potraje
 
Kosava neda da pridju oblaci,baksuzan vetar skroz koliko kisa nam sam je samo odbio.
 
Kod nas je pocela psenica da se susi, ona koja je prva posejana.
Ovo je katastrofa.
 
Bas si skroman :),ja bi bio srecan sa 10,ali bez ovog prok... vetra,nek prestane vec jednom!!.
Inace u Subotici trenutno kisa,kao i veci deo zapadne Vojvodine koliko mi se cini je dobio danas kisu.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh