Vremenske prilike u 2019-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Napokon i jedan sunčan i stabilan dan u većem delu zemlje.

Sutra već od jutra stižu oblaci na jug, postepno dalje kroz dan i severnije. Na sreću, zadržalo bi se uglavnom suvo vreme.

U ponedeljak ja bih rekao klasična natapača, iako neki modelu daju i olujne razvoje. Kažem, mislim da je ipak verovatnija klasična kišica.

24-satne u ponedeljak po EC:

de-model-de-310-1-modez-2019052512-57-960-63.png
 
Sombor, danas i juce suncano oko 23 stepena, obukao sorc prvi put, cudim se kako je toplo, ne mogu doci sebi :osmeh:
 
Jbt iako ovih 60 mogucih litara bude iz nekoliko puta ,svaka litra je visak u nasoj zemlji trenutno,dokle vise ,njive se jos nisu osusile,mnogo parcela mokro i blatnjavo i dobar broj jos ima vode u istim....Blesavo vreme totalno!!!.
 
Kimi koliko je tačno da se desi ovo što si objavio (EC) za nekoliko dana? Msl zemlja još kod mne može da primi vlagu ali isto treba i sunčanih dana. Bilo bi poželjno da bude bar 7 dana sunčanih, mada ne sa temp preko 30C. Naj više takvo vreme treba ovima koji bi da kose lucerke i livade, ali i za pšenicu, kukuruz, suncokret i soju treba lepog vremena.
 
Kod mene počela i prekidala u par navrata od 10-12,a od podneva do sada pada slaba kiša ali dovoljno da od radova u bašti nema ništa :/
 
Ovde malo pala i stala.Sutra se nadam i prekosutra se nadam da prodjle bez kise, prekosutra prskanje ili ce ostati ko zna za kad.
 
Kod mene 5km severno od Valjeva oko 1h je bio tako jak pljusak u trajanju od 5-6 minuta da sam morao po njegovom prestanku sa lampom da odem do krompira sejanog u nedelju da vidim da li ga je voda odnela. Sreća moja ipak je na svom mestu a i modem za internet je preživeo dosta jaku grmljavinu, pa sad mogu da nastavim na miru da spavam.:kisa:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh