Vremenske prilike u 2019-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Čupava sedmica ide...
 
Kišomer ispražnjen,pa da vidimo koliko će izmeriti... Očekujem da će biti bar jedno pražnjenje,tj. 40 + litara.
 
Molio bih Kimija da prokomentariše nedelju popodne i ponedeljak. Prvenstveno me zanima moj kraj, a to zanima i sve ostale članove. Unapred hvala !
 
Do juče accu davao oko 40 litara za moj kraj do četvrtka, a danas preko 100...

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Ne boj se Matiću, neće ni blizu u takvoj meri, uopšteno za celu zemlju. Zbog pljuskovitih padavina, naravno, lokalno će ipak sigurno biti gadno, posebno na navetrenim stranama planina i tamo gde budu prolazili ti najjači razvoji.

Dodatno tu stvar komplikuje jaka košava, koje će biti i sutra, pa delom i prekosutra (pre svega Banat i donje Pomoravlje) pa i modeli ne znaju šta bi sa njom. Zato i nema jedinstvene karte sumiranih padavine, već svaka svoju priču vodi.

Danas je taj uvod, pred frontalni razvoji, oni će krenuti na brdsko-planinskom terenu (Stara Planina, Kopaonik, planine na jugozapadu) Srbije popodne i penjaće se na sever ka večernjim časovima. Ipak, ne treba očekivati neke značajne padavine od toga, niti neka nevremena.

Mnogo je opasniji sutrašnji dan, kada front prelazi popodne. Tu već može biti gadnijeg nevremena. Formiraće se negde u dolinama Južne/Zapadne Morave a zatim se račvaju modeli u dva pravca- jedni vide putanju uz Veliku Moravu ka Vojvodinu, dok po drugima sve to pobegne zapadnije preko zapada Srbije u Bosnu.

Da podvučem.

Po meni, najmanje padavina sveukupno imaće delovi Banata i donjeg Pomoravlja, te zavetrene strane zbog košave. Tu može biti sveukupno tek 25 litara. E sada, ogroman deo zemlje (80-90%) će dobiti od 40 do 80mm, a ekstremi, navetrene strane planina i mesta na udaru tih najjačih konv. procesa i do 120-130mm.
 
Kad bi nas preskocio maj 2014 i da se ponovi period od juna do avgusta :osmeh:
Ne znam kakva je Sava i druge velike reke, ali Morava je mnogo manjeg vodostaja u odnosu na 2014 pred obilne kise.
Ove bujicne recice i potoci mogu da naprave probleme u okolini. Ali nadamo se da nece biti problema, kao sto propaganda po medijima naslucuje.
 
Код нас у овом делу Војводине ако падне све укупно 40-45лит више неће ,рачуна се од понедељка до петка
 
Da podvučem.
Po meni, najmanje padavina sveukupno imaće delovi Banata i donjeg Pomoravlja, te zavetrene strane zbog košave. Tu može biti sveukupno tek 25 litara. E sada, ogroman deo zemlje (80-90%) će dobiti od 40 do 80mm, a ekstremi, navetrene strane planina i mesta na udaru tih najjačih konv. procesa i do 120-130mm.
Kada kažeš delovi Banata ,asocira me na deo severno od Zrenjanina .Još nismo zglavno pokisnuli ove godine..
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh