Vremenske prilike u 2019-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Znam da nije. Nije svuda ni natopljeno. Video sam tvoje kopanje u soji koje si okacio.
Ali ono sto sam video, malo je falilo da udjem i da se uslikam tj okitim tudjim perijem, al ne mogadoh, zbog blata :-D
 
Jbg pa samo cinjenice iznosim u temi o vremenskim uslovima. Ne znam kako drugacije da napisem, a da se vama ne cini da kukum.
Ako je "nije pala kisa" u prevodu "kuku lele", onda cu ja iduci put recimo da napisem nesto u stilu sadasnje vlasti "pasce sigurno sutra, najkasnije prekosutra" :ppozdrav:
A sto se tice prinosa, bas o tome ni nepisem nesto, kako znas da su skoro najbolji?
Inace vidim da je ove godine cika Lucifer u poseti zapadnoj evropi, mada ga ja ocekujem malko i kod nas da svrne.
https://m.24sata.hr/news/balkanu-pr...a3oe7gkBqu4EjDRWhulv7nE1Kjvj1hKlfLpqk_X0mqOZw
 
Kako reče Diklofen neka bude malo lepih i suvih dana pa da pokosimo što treba da se pokosi. Da ne bude kao prošle godine u žetvi. A onda kad se sve to završi i pšenica smesti gde treba onda neka pada za kukuruz, soju, repu, suncokret, deteline i ostalo ko šta ima. Samo da temp ne odu u 35+C. Jeste da se od ove vlage ne može živeti i da dišemo ko ribe na škrge ali ima to i dobru stranu jer u toku noći baš zbog nje ima baš dobre rose koja prija biljkama.
 
Zvanična rhmz stanica

indah4.jpg
 
Vrucina prijatelji...morao da se kamufliram,sesir i naocare:cool: sad udaram malo osvezenje::suncanje:: ako izdrzim dan na konju sam:sjasi:
 
Po AccuWeather-u mi smo ovde skroz naj...li
Imali smo samo u Nedelju od 30 do 50 l kise kako gde u ataru a po njima kisa se ne vidi do 27 Jula. O temperaturama koje su skoro non stop preko 30 da ne pricamo.
 
Polako samo. Sutra uveče ide frontalna zona sa severa, mogla bi da uslovi jače razvoje pre svega u pograničnom delu Banata i dalje u brdsko-planinskom delu zemlje.

Od petka do ponedeljka prijatnije uz maksimalne temperature oko 25 stepeni, i što je najvažnije, sa upola manjom vlagom nego ovih dana !

Malo čudna situacija da, mi i Rusija kao i celokupni istok Evrope imamo izdržljive temperature dok zapad Evrope gori, danas je ponegde išlo tamo i do 41 stepen.
 
Da hoće malo samo da dune vetar odmah bi lakše bilo.

Poslato sa SNE-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Po AccuWeather-u mi smo ovde skroz naj...li
Imali smo samo u Nedelju od 30 do 50 l kise kako gde u ataru a po njima kisa se ne vidi do 27 Jula. O temperaturama koje su skoro non stop preko 30 da ne pricamo.
Mi sml dobili 25l ,prosli put 0,a pocetkom juna oko 45l ,talo da niste vi losi sa tih 50l

Послато са TA-1021 помоћу Тапатока
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh