Vremenske prilike u 2019-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Otpilike Dukej, ali da se vratimo na temu. Da li ste nocas sta pokisnuli vi, Vrbas, Tovarisevo, Silbas, Vrsac... Oni kriticni, da li su konacno nesto dobili?
 
https://www.facebook.com/zora.krnjajic/videos/684072382066066/........posto je sad stigla struja ,tek su poceli da lepe iz titela..
2ccmc9h.jpg
..a crepova po putu.brodovi se pootracinjali ..sva sreca nema mrtvi ..
 
Otpilike Dukej, ali da se vratimo na temu. Da li ste nocas sta pokisnuli vi, Vrbas, Tovarisevo, Silbas, Vrsac... Oni kriticni, da li su konacno nesto dobili?
I mi smo kritični ,ali sa viškom padavina.Ako je dobro pisao i sabrao jedan poznanik iz sela ,od nove godine 460 litara.
 
'Ај сад, није страшно што је овде код мене, од јуче око пет поподне, па до јутрос, пало око 60 литара (срећом без "ледених артефаката"), него је јуче од тих поменутих пет сати поподне, па наредних сат-сат и по времена дувало к'о нечисто. На накретнинама нисам имао штете, али је флора око куће (и не само моје, већ по целој улици) претрпела штету. Ветар је био толико јак, да ми је оборио један расан сребрни борић стар око 35 година, такође и неколико дебелих грана на орасима сличне старости, тако да од пола седам па све до малопре сам раскрчивао сво то грање и још увек нисам завршио посао.

Бојим се да помислим шта ћу затећи у атару...
 
Juče popodne, sinoć i jutros je kod mene padala lagana kiša. Mislim da je nije bilo više od 10l, možda 15l. Kada bi bilo kao kod mnogih jedno 40-50l bio bih zadovoljan. Međutim prema prgnozama za moj kraj nešto ne vidim da će je biti toliko. A malo pre sam pročitao vest da od danas kreće vreli talas sa temp preko 40+C po zapadnoj Evropi. Portugal, Španija, Francuska, Nemačka i ostale zemlje i tom delu. I trajaće nekoliko dana. Prema ovome i prema vremenu kod nas izgleda da ovi iz AccuWeather-a će opet da pogode prognozu za ovo leto.

A šta kaže AccuWeather za leto?
 
Napokon došla i struja!
Jučerašnji bilans selo 52 lit iz dva navrata u prvom navratu led i 14 lit kiše , stradao deo ataru ka Ilandži i selo Janošik kao i deo Jermenovackog atara prema Hajdučici , bio sam samo do .Deo atara ka Uljmi, Karlovcu i Alibunaru lepih 30 lit bez grada.
 
Noćas lepih 36 lit e sad atar neverujem da je dobio toliko pošto kolega iz Temerina reče da je ko njih palo 18lit a naš atar je ka njima ali no, bitno je da je pala neka veća kiša i da sve pokisne.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh