Vremenske prilike u 2019-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Sastavi pljusak uz koje zrno leda, čule se dve rakete. Pliva dvorište posle dvadesetak min pljuska. Videćemo koji je bilans, za sad preko 15 litara.

Edit: 19 litara palo, razvedrava se.
Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Zatece me kisa
između platiceva i nikinaca ... Potop nezapamćen ... Kako cujem da su budjanovci dobili 45 litara za 20 minuta...
 
Danas sam se prvi put obradovao kisi kosio travu kroz malinjak taman me lepo prekide u pola posla.

Kod nas ništa, generalno smo dosta skromno prošli sa kišom (u poređenju sa pisanjima ovde na forumu), poslednja kiša je bila 01.06., tad je bilo 6l, i od onda lepo vreme. Prema radarskom snimku moguće je da je kišu sad dobio severni deo atara (zastava i kipovo), oni su i tog prvog juna imali više kiše (20tak litri).

edit: ipak nas je malo zakačilo, pada neka sitna kišica
 
Danas do podne novih 10ak lit
Kako vidim jos sutra pa ce malo da nas sunce greje od Cetvrtka.

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
 
Mi danas preziveli bez kise kanda, prskaju ljudi pun gas danas, mi sutra krecemo gde se moze proci.Ima gde je voda podavila ali sta da se radi idemo dalje.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Meni roditelji kazu da je u selu oko 13h bio potop. Kao da neko kofom sipa. Trajalo je oko pola sata 45min. Svuda plivala voda. Ja sam sad bio kod njih i zemlja lepo upila mada kad ides po njoj lepo se cuje da zvace. Nadam se da ce je biti jos sutra malo a od cetvrtka krece i toplije i sa vise sunca.
 
Petre jel si prosao bez stete ? Vidim u Knicu bilo alarmantno
Kuca i okucnica mi hvala Bogu nisu ugrozene, ali su usevi delom pod vodom. Reka Gruza je na 500 metara od moje kuce i ni u jednom trenutku nije izlila iz korita. Prosto voda ne dolazi rekama sa planina, vec se ogromna kolicina vode izrucuje iz neba na nas. Na zalost, u Donjoj Gruzi je situacija daleko alarmantnija, sela ispod brane su stradala iako se od moje kuce iz sata u sat vidi kako jezero nadolazi(ne propustaju mnogo vode kroz branu). U selu Cestin juce od pola 5 do pola 6 palo 85l vode po metru kvadratnom! Voda je u kucama, JKP i vatrogasci ispumpavaju, medjutim konstantno dodaje. Prosto voda kulja sa svih strana, danas sam se jedva vratio iz Kragujevca,to tece putem gde nikad nije tekla. Kao da se nebo srucilo na nas.
 
Ja sam od danas, posle podne, postao ponosni vlasnik tri hektara kukuruza, dva hektara livade, pola hektara pšenice, hektar mlade i toliko nepokošene stare lucerke ispod površine Zapadne Morave. Ko hoće, može da čestita...
070f3ad43d0d5403cac83486677c4d42.jpg
59efef5d59a86a151d79e63367f615dd.jpg


Poslato sa LDN-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh