Vremenske prilike u 2019-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Opet ce Tamis da nadodje izgleda,po radaru u dobar deo Rumunije padaju jake kise ....
 
@Sremac84, a ja taman bio krenuo za Inđiju to veče i rekoše nam da ne krećemo ni za živu glavu... Kad smo kasnije došli ono je bilo strašno! Ljudi koji su istrčavali da pokrivaju kola su dobijali naprsnuća lobanje i teške povrede... Bilo, ne ponovilo se... :/

Ovde od jutros oblačno i baš prijatno jutro... Dušu dalo za neke radove po dvorištu :) Samo da ostane ovako...
 
Neverovatno koliko u Vojvodini uvek padne vise kise. Meni jos uvek treba vode i nadam se da ce jos pasti. Poslednjih 15 dana je palo 34 litara, sto vi to malte ne dobijete preko noci.
 
Poslaćemo ti samo daj adresu. Ja se zamalo nisam zaglavio pre neki dan, imam jezero na jednoj njivi.
 
Neverovatno koliko u Vojvodini uvek padne vise kise. Meni jos uvek treba vode i nadam se da ce jos pasti. Poslednjih 15 dana je palo 34 litara, sto vi to malte ne dobijete preko noci.

Ja još nisam čuo izreku "obilazi kao kiša oko Zrenjanina, Sombora, Novog Sada, Sremske Mitrovice itd..."... Ali "obilazi kao kiša oko Kragujevca" to čujem često.


Kod mene je dosta kiše palo, u pojedinim delovima zemlja je dobila zelenkastu boju. Mnogima lucerke propadaju... Ja setvu soje još nisam završio. Kukuruzi skoro i da ne rastu. U normalnoj godini dešavalo se da krajem maja više ne može da se udje u kukuruze da se šparta, a sad ima ih sejani početkom aprila a nisu veći od 20 cm. Vlažno i hladno, nema sunca...
 
Daj mi kisu, da proverim kvalitet zemljista :osmeh: . A Somborci ne mogu uci od vode u njivu vec dve godine, a moguce i vise (sad ce kolega iz Conoplje da mi objasni kako to nije bas tako) :ppozdrav:
 
Od juče u podne do danas u podne se iz više navrata skupilo 2l u kišomeru.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh