Vremenske prilike u 2019-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Prigrevica trenutno -6 napolju vedro kao staklo.
Do ujutro belezimo verovatno preko -10.Visina snega pisljivih 5 cm

- - - - - - - - - -

Imao sam ranije onaj mali uređaj za merenje unutrašnje i spoljne temperature...
Postavi se negde u sobi, a sonda (na žici-kabliću) se "izbaci" napolje...
Imao je funkciju da može da zapamti minimalne i maksimalne vrednosti temperature spolja i unutra...
Izuzetno zgodna opcija, mogao sam ujutru kada ustanem, vidim kolika je temperatura unutra i napolju, pritisnem digme i očitam najnižu vrednost spoljne i unutrašnje temperature....
Ne mogu da kažem da je uređaj "crkao", nego je jednostavno bilo nemoguće očitati vrednost na displeju...
Razvalim ga da vidim o čemu se radi, i utvrdim da je ona traka što povezuje štampanu ploču i sam lcd displej "otpevala svoje"....
Moram nabaviti opet sličan uređaj, jer ovakvog više nema u prodaji, a ponuda sadašnjih modela je šarenolika, kako po pitanjima funkcija, tako i u cenovnom rangu...
Uzmi wireles malo je skuplja varijanta ali meri dalje od kuce.
 
Moj kineski na zivu je izbacio minus 7 nedavno, bas cu videti u 4 koliko ce biti, na zici pod jelkom.
 
-10'c... Bogme 'ladno :/ Sreća pa sutra nisam prva :) hehe Vi koji ustajete rano, što bi rekla Nada Macura, obucite se slojevito :osmeh:
 
Добар минус!
24ff7115a143587a4564c2823416773b.jpg
 
Kod mene jutros -12C.
Nešto me ova zima podseća na zimu u mom kraju iz 2012 i 2017.
Samo da se i na leto ne prisećam onih "divnih" temperatura iz tih godina, ali ...
 
Ima tipka max/min , imam nesto slicno i mislim da je 24 sata pamti, moj ima i rel vlagu.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh