Vremenske prilike u 2019-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Sad još samo dunav da pređe, kažem, samo :haha:

25plqg5.png
 
Od jutros beše baš teško i sparno a trenutno oblačno i dosta prijatnije.Da li će biti nešto od najavljene kiše ostaje da čekamo.
 
Možeš li napisati koliko ste imali kiše u junu i julu?

Ne vodim evidenciju,al bilo je baš fino,možda malo manje nego na nekim mestima,al sasvim sasvim zadovoljan... najbitnije još uvek nismo imali strašno nevreme,da i nas jedna godina obiđe...
I 15te i 17te smo imali povoljniji raspored i bar nešto padavina u odnosu na druge krajeve...al 12taje priča za sebe,mi te godine nismo imali ni pšenice,ni kuruza ni soje...za suncokret ne znam podatak...meni što je najvažnije tad bilo nisam imao ni lucerke...jedva sam krave prehranio te godine...
 
Kako kaze u onoj pesmi ,moji kuruzi se zute kao zlato ,poceli i kod nas da se zute kao zlato ,od zemlje :osmeh:.
 
Ne vodim evidenciju,al bilo je baš fino,možda malo manje nego na nekim mestima,al sasvim sasvim zadovoljan... najbitnije još uvek nismo imali strašno nevreme,da i nas jedna godina obiđe...
I 15te i 17te smo imali povoljniji raspored i bar nešto padavina u odnosu na druge krajeve...al 12taje priča za sebe,mi te godine nismo imali ni pšenice,ni kuruza ni soje...za suncokret ne znam podatak...meni što je najvažnije tad bilo nisam imao ni lucerke...jedva sam krave prehranio te godine...

Eto vidiš, možda je to razlog što ti usevi izgeldaju dobro. Kod nas (tu mislim i na Vrbas) je bilo 60l u junu i 25l u julu i Boga mi usevi ubrzano podgorevaju.
 
Trenutno kod mene iz daljine se cuje neka grmljavina iz pravca Šapca. A i najava je da za nekih 90min treba da bude kise. Preko nekog sajta gledam i ima neki veliki oblak koji se prostire iz Bosne pa preko Šapca ka meni. Nadam se da ce je i biti. Ako neko moze iz tih krajeva neka javi da li ima kise .
 
Dukej, kod nas je u junu bilo do 20 l, i to je palo do 3. juna. Posle toga je u julu palo 2 puta po 8 do 10 l, ne racunajuci delove atara koje je led potukao i gde je palo oko 40 l, tako da ste vi jos dobri.Kod nas su kukuruzi krajem juna podgorevali, suncokret u butonizaciji je bio do pola visine izgoreo.
 
Ta oblacnost sa kisom koja dolazi sa zapada od 2012 na ovamo skoro da vise nikad ne stize do Juznog Banata.
Ranije upravo te nadolazece kise su bile sigurica za nas.
Retko sad kad stize do nas iz tog pravca.
90 % sad nam dolazi od pravca Arada, Temisvara ili sa juga iz pravca Smedereva.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh