Vremenske prilike u 2019-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kod nas još ništa...

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Čemu služi ovoliki jendek?
Inače džaba sad prevelika vlaga ako na leto zasuši,kao prošle god u proleće,mart nenormalno vlažan ne može u njivu ,april sve izduvao ne može nići šta je posejano,ovoliko padavina pomaže svima koji su kasno uzorali iliti u proleće orali.

Tako je, dosla na isti nivo zimaka i prolecna oranja.

Sad kad je dunula kosava odmah sve pobelelo kao da ima mesta za jos vode :osmeh:

- - - - - - - - - -

Trenutno ne duva lepo mirno i toplo, idem da dam zavrsni udarac setvi :osmeh: jos 18kj. Dobro je do prekjuce je bila cifra 80kj.
 
Eno rekli su i na meteo forumu da je kosava oduvala sistem zapadnije, tako da nece biti nist spekrakularno.
 
Oblaci od petka 10.05. predvece, prema Somboru.
2rly9o3.jpg
[/IMG]
wqvb51.jpg
[/IMG]
30uz5u1.jpg
[/IMG]
To u petak je kod mene sasulo, za pola sata je došlo.

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Tako izgleda za sada i kod mene. Modeli popustaju malte ne kad god rifresujem stranicu. Dobio sam sinoc svega 5 litara. Opet, prognoza i govori da glavne padavine dolaze predvece, u toku noci i u toku sutrasnjeg dana. Sacekacemo i to.

P.S. YR.NO spanjio padavine na svega 2 litre, a GFS jutros pokazivao do petka 40 litara a trenutno do petka oko 25 litara.
 
Nije mala stvar da najave 200l kiše pa da smanje na 30l..kod nas su ljudi utvrdili šančeve dzakovima i podigli nivo mostića ispred kuće..juče sam kopao skretnice za šančeve kako bi skrenuo bujčne vode sa puta u kanal ..kad ono moša..

Sent from my ASUS_Z012D using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh