Vremenske prilike u 2019-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kod mene 1.5l a zato mi je čudno što kažeš da je suvo jer sam u sredu uveče oko 8 išao auto putem i od horgoša pa sve do bikova brisači nisu mogli da postignu silnu vodu da obrišu a isto tako burazerova devojka iz bajmoka kaže da su kod njih puni kanali ispred kuće

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
O kojim prinosima :),godina je tek pocela,moze da zasusi jos 99 puta.

Na psenicu sam mislio, a mozemo i na temu kukuruza da pricamo.... Da recimo uporedimo Kiraja i Vas i vidimo 6L i 36L... ako uzmemo iste uslove do kraja vegetacije pa makar bili i extremno losi, opet mozemo da ocekujemo prinos vise na mestima gde je bilo sada vise padavina...A da ne kazem da recimo Vama kukuruz moze da napreduje i nikne i gura do polovine maja, a ovamo gde nije bilo padavina, do polovine maja ni setve.

- - - - - - - - - -

Ok, hvala , a zašto KAn kan?


kaiserlich und königlich
 
Kod mene 1.5l a zato mi je čudno što kažeš da je suvo jer sam u sredu uveče oko 8 išao auto putem i od horgoša pa sve do bikova brisači nisu mogli da postignu silnu vodu da obrišu a isto tako burazerova devojka iz bajmoka kaže da su kod njih puni kanali ispred kuće

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
U sredu je mestimicno istresla i to dobrano, Djurdjin,eto Bajmok kako je oblak prolazio ali ostali vrlo malo
 
Bas cudno sto je bas danas padala kisa u BGu, neki bi povezali sa teorijom zavere :osmeh:

Ovde od utorka po meteo stanici 18,6l. Zavisno od lokacije ima gde je palo i par litara vise
 
U sredu je mestimicno istresla i to dobrano, Djurdjin,eto Bajmok kako je oblak prolazio ali ostali vrlo malo
Deo đurđinskog atara. I to baš onaj gde sam sadio kukuruze. Morao sam da bežim sa njive. Jbg cabrio Rajka.... A onaj deo gde mi je žito i ječam (pačirski put)..... pušiona. Tek nešto malo kiše.
 
I četvrti dan kako pada, doduše od noćas povremeno padna a između sitna natapa. I ako krene sunce nema ulaska u njive bar 4-5 dana, a najavljuju i neki mraz za utorak na sredu. Off topic, Zar vam nije dosta politike na tv-u. Ovo je poljo forum il se meni barem čini kao takav.

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Svidja mi se znanje, o istoriji clana #Trtmrt, nazalost nije svakome predavala istoriju ista uciteljica, a Ja kao clan manjine sta bi mogao da dodam, na sve ovo!? Glavu gore idemo dalje.
Sad se vratio is atara, spremao njive jako interesantno sto kod nas kise jedva bilo, pa posle spremaca umesto da crni zemja, ovaj se beli( suvo). Celokupna kolicina kise u zadnjih nekoliko dana mozda 5 litara po m2.
 
Vojvodina je pokrajina. Ako si Srbin poštuj Ustav ako ne želiš da ga poštuješ idi tamo gde misliš da je bolje.
Da nije bilo Srba i danas bi Vojvodina bila močvara.
I ja bih da te ispravi, danas sigurno ne bi bila mocvara jer je vlaga daleko ispod nivoa :sjasi:

Sto se tice pokrajne imali smo mi jos jednu koja se preselila u Smederevo tako da i vi imate svojih zajebancija ne trebaju vam tudje!
Ima fazon: kako idu smederevac i kosovar u opstinu?
Pa, smederevac zna put, a kosovar zna ljude!
Ako moderatori izbrisu post prvi deo je u skladu sa temom :haha:
 
A radove su izvodili Srbi... verovatno naterani da rade pod prisilom.... Krvlju su Srbi platili tu zemlju i ratovali po raznim vukojebinama za tuđe careve a kao nagradu su dobili plivanje pod ledom...

Izvini nemoj da ideš. Ostani i živi ovde. Drugarski pozdrav
Nelupetaj bezveze,radove su vrsili sva sirotinja.Imali su nadimak kubikasi,norma im bila 10 kubika.:ppozdrav:

- - - - - - - - - -

Nelupetaj bezveze,radove su vrsili sva sirotinja.Imali su nadimak kubikasi,norma im bila 10 kubika.:ppozdrav:
@trtmrt,nemoj da se palis bez veze,ima nas koji znamo cinjenice iako smo iz trenutnio vecinskog naroda:ppozdrav:


https://www.nationalgeographic.rs/z...-prica-o-izgradnji-velikog-backog-kanala.html
kopanje je zapoceto na potezu oko Sivca prema Crvenki,pocetak bio bas u Malom Staparu pokraj mojih Radojevići salaša :osmeh:
Živeli smo u mocvarama sve do 80ih XX veka a skoro svi su mi pomrili od tuberkoloze i kojekakvih rakova pluca zbog zivota u salasu vlaznog tipa.Da nije bilo austrougara i sad bismo se davili.Trenutno su kanali odvukli previse vode pa bi se sad trebalo poraditi oko zatvaranja brane :ppozdrav:

http://www.topsrbija.com/index.php?...aditeljsko-udo&catid=320:manastiri&Itemid=563
 
Nebi Bosanci ni došli da niste isušili močvaru prvo , jer Bosanci neće dje se nemože u priglavcima ići , osim nas par što živimo u močvari .
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh