Vremenske prilike u 2019-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Evo kolega, pokušaj verovati Norvežanima, možda ti se i posreći ... :osmeh:
Ja pratim ovaj sajt i poprilično su dobri, ali uglavnom kao i ostali na kraći vremenski period (opcija time for time).

Opština Knjaževac
Ma i ja pratim njih redovno,ali ovu kisu sto javljaju za ponedeljak su javljali jos za u cetvrtak i svakog dana je pomeraju za po jedan dan,a krece prskanje visnje pa bi mi znacila tacnija prognoza.
 
Na yr.no u zadnjih par dana svaki od 2 update-a razlicit. Kisu najavljivanu za ponedeljak se setali do petka i do potpunog ukidanja. Sad vratili za utorak. Videcemo, nadamo se prestanku ove kosave i kakvoj takvoj kisi.
 
Na današnji dan pre četri godine. Kako bi nam sada dobro došla ova količina padavina.

10428693_1424235447878052_4447121617550953819_n.jpg
 
Онда ти уходиш њега који уходи људе по форуму тако му дође кад знаш.

Послато са IQ1019N уз помоћ плуга
 
Neki su požurili u martu da obave setvu i sad kukaju kad ce kisa,kad ce kisa.Mene su stariji ljudi uvek savetovali da se seje oko uskrsa ili posle uskrsa kukuruz.Tako ce i biti suncokret cu ovih dana zavrsiti sa setvom,zatim sejem kukuruze oko 20 aprila i soju.Pšenica se jos uvek drži a dokle ce videćemo...
 
Nikola, sve si rekao, informer. To samo je za artiju da se šporet založi i ništa drugo.


Polako ljudi, nema potreba za rasprava ovakvog tipa. Razumem čoveka, nestrpljiv je i kiša mu je preko potrebna, posebno u okolini Vršca gde je vetar izduvao sve živo.

Ništa novo, prvoklasna natapača stiže prvo tamo gde se i najpre očekivala iz prve ture. Mirna kiša, bez gotovo ikakvog vetra, poreklom s Egeja u istočnoj/jugoistočnoj struji.

Švajcarski model visoke rezolucije do srede ujutru:

de-model-de-310-1-modswisseu-2019040706-72-960-157.png
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh