Vremenske prilike u 2019-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nije ni beton zglavno pokvasila.U kišomeru se ne vidi.
 
Ne znam koliko litara al sad idem sa njive i sastavilo vlagu.

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Jednostavno mi u Banatu najeba*emo sa psenicama,kise nam nece biti nit sledece nedelje ono do cetvrtka sigurno bez kise.
Doslo je vreme ozbiljno da se razmisli o presejavanju psenice za 10 dana
 
Jucerasnja kisa :zli:

33xy69z.jpg
 
Kod nas noćas 6l, a juče pre podne oko 3l. Ne znam da li može računati da je to ukupno 9l jer je one 3l u skroz suvoj zemlji vetrina poništila očas posla.
 
Kise vise ni na vidiku. Katastrofa. Kad i lucerka stagnira tn sporo napreduje onda je stvarno alarmantno. I to sto smo mi imali lepe zimske padavine. Kako li je tek drugde ne smem ni da zamislim
 
Ni kod nas jos nista od kise....bar 10 litara da padne u narednih nedelju dana,mnogi seju kod nas,i velike zadruge i mali poljoprivrednici.
 
Na FB postavio je meteorolog MARKO CUBRILO vremensku prognozu od sutra do srede po njegovim izlazima svaki deo zemlje bi dobili kisu 5-20lit samo juzni banat 0 lit.
Rekao je da je vrlo moguce da se situacija menja i da ce se znati sutra na cemu smo ili u ponedeljak konacno,ali po svemu sudeci kakvi smo mi baksuzi pre ce biti ona 0 nego nekih 5 lit.
 
Naravno, najviše kiše i najveće "olakšanje" će osetiti brdsko-planinski deo zemlje, mada tu generalno i nije neka preterana suša, dok će to u Vojvodini ići teže i sporije. Najteže će biti napojiti najsuvlji deo Srbije,a to je severoistok Banata...

I upravo u tom pravcu i idu karte...

2 tačke maksimuma, Kopaonik i Stara planina, jer padavine dolaze sa istoka/jugoistoka.

Evo do utorka uveče.

Posle se na sreću padavine u narednim danima daju i za ostatak Srbije.

Screenshot-2.png
 
Kod nas sinoc 7l do podne se atar belio ali je bilo lepe vlage gde tocak od traktora prodje.Zitima i ovo malo leglo kao kec na destku vidno su promenila boju u modro zelenu i kao da su od jednom nabujala.
 
Kimi jel na tu srecu jel ukljucen i juzni banat posle utorka sto se tice padavina?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh