Vremenske prilike u 2019-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Bilans predhodnog vikenda je oko 35lit po m2.
Sada da se poseje pa moze druga runda padavina.


Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
 
Al naletese danas dva pljuska, pravi potop. U drugoj rundi bilo i leda kroz kisu. Tacnu kolicinu ne znam dok ne izbaci meteo stanica.
Ali dosta je neravnomerno palo, valjda je pokrilo dobar deo polja.

Da, bilo je gotovo svuda danas gde je bio iole malčice jači konvektivni oblak pojave grada/sugradice. Parametri su bili slabašni, nije tu bilo prostora za bilo kakve ozbiljne razvoje uvis, ali uzevši u obzir da je nula na visini već bila na oko 1700m nv, lako je kruta padavina preživljavala do tla.

Ćuprija je čini mi se u terminu prvog pljuska imala prolazni pad temperature sa 15 na 7C.

Izvedilo na severu, Subotica samo 6,4C, biće sigurno prizemnog mraza, a ponegde i na 2m..
 
Sinoc opet pljusak, ali zvanicno na teritoriji Sumadije palo 5l prosek.Juce oko 3 u Arandjelovcu provala oblaka,kolega isto kaze za Loznicu samo par sati ranije da je bas pokisao i to od jednom.

Inace jutros 0 stepeni i hladno KG-BG na momente krene kisa pa stane.
 
Ja sam naperiferiji Arandjelovca ali kod nije bilo toliko kise ali u gradu kazu da je bio potop...

- - - - - - - - - -

2cp3osz.png
[/IMG]
Kod mene je danas ovako,veoma suncano,aplikacija yowindow live
 
Kimi jel su moguce neatabilnosti u cetvrtak za moj kraj ? Planiram da sejem, pa da vidim sta isplaniram.
 
Nije nista specijalno. Kaze da ce avgust biti povoljniji od jula. Ne bi trebalo da bude extremno toplih dana.
 
Jutros mraz,sad lepo krrnulo da sija,bez vetra....

Послато са TA-1021 уз помоћ Тапатока
 
Kuburila je košava tokom zime, pa smo mislili da je sad s početkom proleća svoje isterala.

Međutim, ako je verovati modelima, tek nam predstoji najjača košava u ovoj sezoni.

Pojedini modeli luduju ,crtajući udare na jugu Banata do 130km/h ! I to sve na kraju aprila ! Taj utorak se nameće kao najvetrovitiji dan...
 
I kosava bi trajala u nedogled sa uraganskim 130km/h:haha:??Modeli lupaju ko otvoren prozor.Pa ni u jesen ili tokom zime nije toliko trajala kosava sa uraganskim udarima.

Ja mislim da ce modeli popustati kako se priblizavaju datumu.Tako je bilo i sa zadnjom kisom kad je dosla svasta su dali modeli pa onda jedan dan pred roka svi su posusili pa onda nakon par sati vratile se padavine pa onda 24h pred roka se znalo kako ce biti.Videcemo,ali ja u ovo ne verujem.
 
Ako gledate fudbal valencia i vijalreal na areni ,videcete kakav je tamo potop

- - - - - - - - - -

Danas je bilo pretezno suncano imalo oblaka i duvao je vetar slab ali ne stalno
 
Nothing but a clear blue skies for miles... :cool:

Bio malo vetar jači na momente ali za radove dušu dalo danas...
 
Od utorka vetrovito uz jake udare kosave u kosavskom podrucju i bice veoma toplo. Po modelima u utorak i subotu nestabilno,moguca je kisa ili kratkotrajni pljuskovi,koji ponegde mogu biti praceni grmljavinom, i bice svezije za par stepeni nego ostalih dana.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh