Vremenske prilike u 2019-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
23lit kod mene u selo.
 
1e5d93f1feb2f5335dfa97dfbec7f22d.jpg

1c9cee9c396f443e4ce9a12c967ac747.jpg

0aac84f7dd8c8d0330e98c6d78cca9b5.jpg

Poslao mi drug slike ovako je bilo u Borovom selu kod komsija u Hr, kaze led kao orasi tukao.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Danas prolazio autom, nije bilo vjetra ali oni kukuruzi sto se vide kraj puta Vukovar-Borovo (naselje)-Borovo(selo) , su kraci za 1m , ovi sto kukaju da im vjetar povaljao kukuruze i nece imati neke stete jer ce se vecina kukuruza podici , ali ovaj od ovog grada nece. Pola Vukovara kraj dunava je dobilo , tako pretpostavljam da je i preko dunava bilo stete, led otukao u gradu lisce sa drveca ili deo lisca , a druga polovina grada, dalje od dunava se ne vidi neka steta. Tko nije ovrsio psenicu tesko, da je nesto ostalo na njoj , a i suncokreti ce imati jos vece stete od kukuruza.
 
Nocas jos 2l sto je ukupno 5l .... Dakle neki najebasmo od suse,neki od nevremena, cudna neka godina

Послато са TA-1021 помоћу Тапатока
 
Kod mene je pala lepa kiša. Ne znam koliko litara ali mi je procena između 10 i 20. Ovo što najavljuju za utorak-sreda i posle petak-subota-nedelja valjda će popraviti ovaj prosek. Ako je bude jos jedno 20-30 litara ja ću biti zadovoljan. Inače kod mene nije bilo neke štete. Na njivama kukuruz je normalan (nije ga povaljao vetar) i nije bilo grada. Žao mi je kolega koji su imali dobra ošećenja kuća i useva. Luda neka godina.
 
36 litara je kišomer pokazao...
Išao da vidim tritikal, nije povaljan, ali je bukvalno omlaćen od vetra...
Klas je napola prazan...
Duvalo je strašno uz kišu i redak led...
Povaljanih suncokreta koliko hoćeš...
Kukuruz, možda parcela dve, ali nije strašno...
Soja bez ikakvih vidljivih oštaćenja...
 
Jucerasnje nevrijeme Vukovar,padalo jos u Boboti, Borovo selo i naselje a najgore je prosla Trpinja , od Klise(Osijeka) je polupalo crijepove , kaze mi kolega da starijeg biber crijepa sa te strane nije ni ostalo , stradala auta , prozori , poljoprivreda.

 
Samo sto vraca pogresnom coveku a ne pravom krivcu! Sta su ovi ljudi paori toliko naudili prirodi da im tako vraca, na spran neke fabrike u Kini?
Kao sto je ante pavelic doziveo duboku starost a veceg zlocinca svet nije video, nema pravde na ovom svetu!
 
Imam 2 psa , jedan se boji grmljavine a jedan ne, juce u vrijeme kad je to padalo i ovaj sto se ne boji mi bio stalno za petama i preplasen, a nije ni nesto grmilo, kod mene nije bilo leda.

Da li je nekada padao velicine teniske lopte kao Novak sto igra sa njima tenis, nisam cuo , probije sajbu od auta, ako padne pod kutem sto blizu 90 stepeni u odnosu na staklo , takodje i ta strana krova na koju je padao pod kutem blizu 90 stepeni su stradale, kaze mi covjek koji je vozio danas materijal za pokrivanje krovova tamo , a navodno je takav padao na Trpinju. A ista prica od jednog koji je isao kroz selo iz Osijeka bas poslije leda , kaze idu u susret auti sa polupanim sofersajbama , nije mu bilo jasno o cemu se radi.

Pocela sitna kisa da pada.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh