Vremenske prilike u 2019-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Maticu meni jeste. A šta tebi fali? Nemoj mnogo da se sekiraš. Biće kiše. Opusti se čoveče.
 
Kolega ,a je k te zelje saljes telfonom ili mejlom,trebala bi meni neka kisa tamo u ĵulu pa da porucim

Послато са TA-1021 уз помоћ Тапатока
 
Nisam ja nervozan. Kako ne vidiš da sam na tvojoj strani???

Šta će nam sad kiša... Neka pada tamo krajem aprila kad završimo setvu... Taman tad kreće voće. Ali neka pada samo noću. Mnogo lepše spavam kad čujem oluke... :osmeh:
 
Stvarno ne treba kise, vlage vec nema za nicanje na 5 cm kod nas. A narocito sto skoro svi poljoprivrednici nisu bacili predsetveno djubrivo,tek treba da se to radi i drugi prohod pripreme. Za psenicu da nepricam koliko joj vlage fali.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
21 mart ,na jednom poljoprivrednom imanju uključen pivot .Navodnjava se jari ječam ,ako sam dobro video sa puta.
 
Ne znam zašto kukate. Jeste da treba za pšenicu kiša, mada mislim ne baš toliko. Koliko vidim kod mene ona napreduje svakim danom sve više, pogotovu kad je ugreje sunce. Bolje je da je ovako suvo da se može pripremiti zemlja za prolećna sejanja koja predstoje. Ako bi vam sad padala onda bi kukali kao ne može da se spremi za setvu. Po meni ovako vreme odgovara, jer je i zahladnelo, da ne istera mnogo voće, a i da mogu da spremim polako za setvu. Trebaće mi kiša kad posejem i za prskanje za crno zbog zemljišnih herbicida. Posle neka ugreje sunce i da onda sve krene kako treba i pšenica i kukuruz i soja i voće. I naravno da ne bude nekog mraza.

Ne znam kako je kod tebe,ali kod nas je baš loša situacija što se tiče vlage. Danas sam bio i u donjem delu sela,kapi vode nema ni u jednom razoru.
Možda je kod tebe bolje,ipak si ti bliže beogradu,a tamo je sve kako treba :haha:
 
Brankoviću ja sam bliže tebi nego BG. Ne znam kako je kod tebe ali kod mene ima vlage. Gledao sam oranja i ispod gornjeg sloja koji se prosušio (10cm) dole je glib. Moguće da je kod mene više kiše palo neko kod tebe. Vidim da ovo što sam pisao je mnogo uvredilo i pogodilo. Izvinjavam se svima. Ali opet kažem da za moj kraj sad ne treba kiše, a i rose su velike i jake. Uostalom i najave su takve da će i sledeće nedelje biti kiše kakve takve. Meni ovako odgovara da uradim jednom spremačem po oranju da kojim slučajem ne ostavim ovako a posle okiša. Jednom sam tako ostavio i nadrljao sa spremanjem.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh