Vremenske prilike u 2019-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kod nas do sad 3.5 litre.

Noćas pre ponoći nas je za dlaku promašila kiša, malčice zapadnije (kod autoputa) je bila jedna putanja sa finim oblacima, sevalo je i grmilo. Ne kažem ovo zbog količine kiše već zbog tajminga, odnosno 12 sati ranije bi odmekla pokorica u kukuruzima koji su na samoj granici da prežive ili ne (savijeni i požuteli ispod kore). Juče sam ponovo bio na njivi i brojao iznikle biljke i one koje fale, i oko 20% nije izašlo (uglavnom zbog pokorice, mada u taj procenat upada i loše seme i promašila sejalica). Nadam se da će ova kiša omogućiti da se taj procenat smanji.
 
Kod nas mauna i raste i dalje... Bojim se izacice nam na usta

Послато са TA-1021 уз помоћ Тапатока
 
Jutros do osam sati poprskam 3,5 ha kukuruza. Do tad je bilo tek poneka kap kiše. Posle prskanja odem da sejem i pre sat vremena me istera kiša iz njive. Sad pada lepo,videćemo koliko će je biti,ali trebalo bi da bude lepa količina po najavama narednih dana. Za ovo moje jutrošnje prskanje će biti sigurno dovoljno :osmeh:
 
Kod nas sinoc pocelo da grmi,seva nestajala struja na momente,a vetar je u momentima imao krvnicke udare koji su ometali kisu da padne ljudski kako treba.Sada lepo pada ona prava natapaca bez vetra bas kako Bog zapoveda!Malo otisao do njiva ono sto moze da se vidi sa asfalta i milina kako je sve preko noci izbilo na redove najvise me je soja zabrinjavala ali se lepo uvrstila!
 
Bar 5 litara da malo omeksa pokoricu,vidim ide oblacnost ka nama ,za sat-dva ce mozda biti nesto,ako se ne raspadnu oblaci nekim cudom dok mi dodjemo na red....
 
Za sad 11l, i dalje pada laganim intenzitetom... Do sad za mart i april ukupno 24l.

Poslato sa LDN-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh