Vremenske prilike u 2019-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Sumnjam da ce biti nesto od kisa,ucemo u 4-ti mesec sa pustinjom od atara.A vetar naravno duva li duva,lakse zapamtiti dane kad nije duvao nego obrnuto...susi povrsinski sloj zemlje samo tako.Dobro samo kad su poceli i vetroparkove da dizu ovde :p.
 
Relativno topao mart je bio i 2014. I cak i padavinski slican, srednji deo meseca sa vrlo malo padavina, pa pred sam kraj meseca 2-3 sa dosta kise. Kasnije u aprilu i maju znamo sta se vec desavalo
 
Kod nas pre pola sata pocela da rominja,napadalo do sada oko 2l,samo neka nastavi repa je danas posejana. :osmeh:
 
Na vidiku nema kise.Danas je palo 3 ml na kvadratni km sto se ne moze nazvati ni magla.
Uzdam se samo u istinu o ravnotezi u prirodi pa ce ostali meseci biti zasigurno sa vise vlage.

Zivi bili pa videli... A do tada vetar vetar i vetar....
 
I kod nas je palo nije nista reprezentativno ali vidim da je zemlja mokra ako nista bar je vestak otopila i povukla u zemlju sto sam bacio na psenicu.
 
Kod nas potop, palo celih 2 litre...

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Ne znam zašto kukate. Jeste da treba za pšenicu kiša, mada mislim ne baš toliko. Koliko vidim kod mene ona napreduje svakim danom sve više, pogotovu kad je ugreje sunce. Bolje je da je ovako suvo da se može pripremiti zemlja za prolećna sejanja koja predstoje. Ako bi vam sad padala onda bi kukali kao ne može da se spremi za setvu. Po meni ovako vreme odgovara, jer je i zahladnelo, da ne istera mnogo voće, a i da mogu da spremim polako za setvu. Trebaće mi kiša kad posejem i za prskanje za crno zbog zemljišnih herbicida. Posle neka ugreje sunce i da onda sve krene kako treba i pšenica i kukuruz i soja i voće. I naravno da ne bude nekog mraza.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh