Vremenske prilike u 2019-oj godini

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Koliko vidim na prognozama do ponedeljka ima da prži i to dobro. Čak će da ide 34-35C. A onda najava je za kišu sledeće cele nedelje. Tek ovo ovako nikako ne valja. Umesto da su neke temperature do 30C pa da žito lepo i polako sazri, a da ove prolećne kulture lepo izguraju jer je prijatna temp a ima i vlage, ono obrbuto. Dakle samo da ne bude velikih kiša kad žito bude sazrelo i moglo se ući u njive pa da pokvari sav posao. Ja iskreno ne volim ovo preko 30C., pa čak i kad sam na moru i pored vode. Jednostavno mi ne prija.
 
Jaoo ljudi moji...

Svake godine ista priča. Što neko reče, očigledno sve i da svako ima "daljinski" iznad svoje parcele, opet mu ne bi odgovoralo.

Šta sad, trebao je opet ovaj ciklon što je sad na zapadu Evrope da zapne tu kod nas, pa da se "podavimo" u vodi ? Bolja je ova opcija.

Jeste vrlo toplo, ali nije to ništa ekstremno.... više je nama nezgodno subjektivno zbog velike vlage i jakog sunca odnosno približavanja maksimumu trajanja dana.

Biljke su jurnule, ako, i treba da jurnu, jer su gotovo sve u zaostatku sa razvojom zbog konstatnog takoreći hladnijeg perioda od proseka još od polovine aprila.. šta je tu sad čudno ?

Dakle najtoplije od četvrtka do vikenda, većina nižih predela 33-35 stepeni, ponegde i 36.
U nedelju uveče u Vojvodini verovatno pojačanje SZ vetra i prodor hladnijeg vazduha, pa će početkom sledeće sedmice biti svežije za 7-8 stepeni. Ima tu i padavina, posebno za južnu polovinu zemlje ali otom potom.
 
Није проблем што је ова седмица топла па и врела. Тачно је да сада биљке могу да крену. Проблем је ако се такво или макар суво време задржи даље од викенда. У мом крају није било толико падавина, далеко од тога да је било сушно али без обилних киша као у неким, и дуже излагање оваквој температури исушило би земљу и онда упадосмо у други проблем.
 
Sranje opet pjlusak,a jos vece sto je uvatio u prsknju soje u koju se moglo uci posle 2 meseca..ode hemija u pmm
 
Kimi sve si u pravu. Izdržaćemo do nedelje. A posle ćemo videti. Interesuje me tvoj komentar za prognosu Accu Weather-a za ovo leto koje stiže za par dana. Da li su istinite njihove prognoze da će zapadna Evropa opet da gori a mi pod nekim olujama padavinama i šta još?
 
Nas je zaobišlo za dlaku...
1759e45aca02a7c5ecf7da45eb933c8c.jpg


Sent from my ASUS_Z012D using Tapatalk
 
Pa oni stalno tako navode pa brišu. Mislim da će ipak biti kiše u toku sledeće nedelje. Možda ne u količinama kao u ranijem periodu ali će je biti. A i temperatura će da spadne ispod 30C.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh