Koliko površine imate pod vodom ?

šandor

Zaslužan član
Učlanjen(a)
30 Avg 2008
Poruka
3.752
Lokacija
Debeljača
Nešto pričamo tu pa me interesuje koliko površine imate pod vodom. Nekako se svakih par godina poklopi da dođe do problema na delu njiva sa vodom.

Ja imam 8 % , to je sve podzemna voda nije izliv reka . Izjasnite se u procentima
grin.gif
 
100% parvcele mi uz rijeku Sanu, nije prije izlijevala na mojim njivama al je vodostaj ove godine da ne pominjem vremnski preiod u godini nezapamčen u poslednjih 100 godina, otišlo mi sve u nepovrat i lucerka i kuruz i pšenica- totalna katastrofa. Stvarno neznam kako ću se provući ove godine! Ako ovo preživim živjeću 300 godina. Nadam se da nikome nije kao meni!
 
Da priča bude lepša imam 3 jutra koji nisu pod vodom, i žito polako zre na njima ali je okolo tolika voda da neznam kako ću uterati kombajn na tu parcelu! Jedino da zovem vojsku sa onim mostom za tenkove!
 
kod nas je situacija sledeca: oko 3-4 kj repe su pod vodom, ali mislim da ce se przo povuci, i da ce biljke ostati zive ( tako je bilo posle predhodnih kisa) a u soji imamo oko 8 kj pod vodom, a na oko 5 je totalna steta od proslih kisa, tako da sve ukupno je steta 5 kj soje i stres na 3 kj repe i 3 kj soje

to je sve ukupno manje od 5%
 
pošto mi je zemlja na bregu nemam ništa pod vodom ali je veoma natopljeno i kukuruz je počeo da se krivi pod utizajem jakog vetra
 
60% kao i vecina,Opstina Dubica nece da proglasi elementarnu nepogodu pa ce svi registrovani poljoprivrednici na kraju godine imati problem sa inspekcijom zbog izlaznog PDV-a.
 
Ranko Cuvrk je napisao(la):
60% kao i vecina,Opstina Dubica nece da proglasi elementarnu nepogodu pa ce svi registrovani poljoprivrednici na kraju godine imati problem sa inspekcijom zbog izlaznog PDV-a.


Pridruzite se i podrzite proteste koji se najavljuju od nedelje. :cao:
 
Kod mene nema nista pod vodom, (Crepaja).
P.S. Sefkerinac, cestitam na subvenciji, platis pivo za Mandalinu ?
 
Nazad
Vrh