Koliko površine imate pod vodom ?

Moja pumpa na slobodni pad.Radi 24 sata ,ali nestiže da izvuče iz ove moje baštice kod kuće ,da bi spasio ova dva reda u doli.
2mzlbnc.jpg
2u9632o.jpg
 
To su muke žive.Kad se samo setim kako smo mi plugom pravili kanale za oticanje vode pre par godina a kako je krenula da pada do kraja ćemo i ove godine na većini parcela ispuštati vodu.
 
Spasoje , crijevo je neprovidno , valjda nisi progutao vode kad si povlačio ?
Ako usjev nije potpuno potopljen pitanje je dal je bolje kopati kanale i ispirati djubrivo il ne ??
 
kod mene se izlila zapadna morava pod vodom mi je 2.5ha od toga 2ha posejan kukuruz 0.50ha detelina 4dana je bilo pod vodom danas se voda povukla ostale su manje bare sta ce biti sa kukuruzom dali ce da ostane videcema
 
Posle 2-3 obilna pljuska,neke depresije se pune vodom.Nije moja parcela ,slikano je sa puta.


 
Poslednja izmena:
Kod mene jos nema ,ali ako se obistine ove prognozirane padavine za nas kraj u ova dva dana ,bice sigurno.
 
Ali ce se osveziti ova tema uff! Lije ko iz 100 kabla! Bice sutra i prekosutra novih svezih slika u ovoj temi!
 
Nije moja njiva ,a odvodnjavanje je plaćeno čak i preplaćeno,memožeš ništa od papira da izvijaš dok nije sve državi izmireno
 
Nazad
Vrh