Kukuruz 2019

Dkc 4943.
O ovome sam pisao u predhodnim postovima .Jedan kraj parcele ima kanal i tu je voda otišla iz njive.








Drugi kraj njive ,voda nema gde.

 
Pre nedelju dana mi pustio drugar poruku na fb sa ovom slikom:


a danas izgleda ovako:


Ne znam zašto ne mogu da postavim male slike, nešto se promenilo u photobucketu.
 
Pre nedelju dana mi pustio drugar poruku na fb sa ovom slikom:


a danas izgleda ovako:


Ne znam zašto ne mogu da postavim male slike, nešto se promenilo u photobucketu.
Edit: Inače, kukuruz je moj, zaboravio sam da napišem. Zanimljivo je da je samo kukuruz polegao, suncokret i pšenica skoro da nisu pretrpeli nikakvu štetu. A na drugoj slici se vidi da je kukuruz u fronclama.

Sent from my E5603 using Tapatalk
 
Lord Ogy da si uključio u osiguranje i rizik od oluje imao bi da naplatiš štetu. To malo poskupljuje osiguranje ako se ugovori ali na kraju ne misliš kad se desi ovako nešto.

Od oluje izadje bar jos tri puta skuplje ha, i uopste ne znaci da ces dobiti ostetu jer merna stanica Zrenjanin je par kilometara udaljena a tamo je referentno merno mesto. A ovaj deo atara uvek prodje sa nekim ,da izvines sranjem, a nije dokazivo koliki su udari vatra tu bili jer nema nikakvog ocitavanja u blizini.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Lord Ogy da si uključio u osiguranje i rizik od oluje imao bi da naplatiš štetu. To malo poskupljuje osiguranje ako se ugovori ali na kraju ne misliš kad se desi ovako nešto.
Off topic

Ove godine prvi put sam osigurao useve u generali osiguranju, pretrpelo mi oko 10 kj stetu od nevremena pre 5 dana nije totalna ali ima stete. Zvao sam i prijavio medjutim jos niko me nije zvao za procenu, zito ce uskoro da se skida i ako ne dodju da li ce priznati stetu? Kukuruzu je svo lisce isfronclano i vide se redovi u njivi mislim da ce se oporaviti jer je stablo ostalo citavo zajedno sa metlicom, da li ce mi i tu platiti osiguranje stetu?

Послато са SM-J510F помоћу Тапатока
 
Rakin, cekaju da prodje nedelju dana ili vise od leda da bi se biljke oporavile i da bi manju stetu procenili. Majmuni su to, i to veliki.
 
Basmati hibrid sejan 22.04.
482b1aa2b7c8f9fe4d412448d6f3ae3c.jpg


Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
 
Rakin slikaj ti i pšenicu i kukuruz na više mesta po parceli sa obaveznim da se posle na slikama vidi datum i vreme kad je slikano. Na pšenici slikaj klasove i zrno ako ga ima na zemlji. A kukuruz slikaj kako mu izgledaju i liske i stablo. T će ti biti jedini dokaz uz to da si prijavio štetu i u pisanom obliku i predao im.
 
Rakin dobre su ti slike. Po nekom mom mišljenju trebalo bi da bude bar 30%. Postoji oštećenje stabljike koja se neće regenerisati kao što je to situacija sa listom. Ali kad dođu ovi iz osiguranja oni će ti najbolje reći koliki će % biti. Mada oni treba da dodju i pred samu žetvu pa da vide kako će tada da bude stanje - pogotovu sa klipom i da li ima neku anomaliju ili je zdrav i dobro rodio. Sve to će uticati na završni % štete.
 
Rakin dobre su ti slike. Po nekom mom mišljenju trebalo bi da bude bar 30%. Postoji oštećenje stabljike koja se neće regenerisati kao što je to situacija sa listom. Ali kad dođu ovi iz osiguranja oni će ti najbolje reći koliki će % biti. Mada oni treba da dodju i pred samu žetvu pa da vide kako će tada da bude stanje - pogotovu sa klipom i da li ima neku anomaliju ili je zdrav i dobro rodio. Sve to će uticati na završni % štete.
Kod mene je isto ovako ubio grad, dolzio jedan decko iz Generalija i sacinio zapisnik, napisao je onako kako jeste i doci ce pred berbu da procene stetu.Steta ce biti bar 20do 30%. jednostavno ne moze kukuruz koji nema lisnu masu da iznese rod i kvalitet kao normalan kukuruz.Postoji sansa da bude idealno vreme,toplo sa cestim padavinama i tada bi to bilo blizu maksimuma ali ako udari susa prvo ce izgoreti ovi ubijeni listovi, stablo je izlupano prilicno.Kukurz jeste borac ali definitivno, bice posledica.
 
Off topic

Ove godine prvi put sam osigurao useve u generali osiguranju, pretrpelo mi oko 10 kj stetu od nevremena pre 5 dana nije totalna ali ima stete. Zvao sam i prijavio medjutim jos niko me nije zvao za procenu, zito ce uskoro da se skida i ako ne dodju da li ce priznati stetu? Kukuruzu je svo lisce isfronclano i vide se redovi u njivi mislim da ce se oporaviti jer je stablo ostalo citavo zajedno sa metlicom, da li ce mi i tu platiti osiguranje stetu?

Послато са SM-J510F помоћу Тапатока

Mora da dodju i zovi ih svaki dan da izadju na procenu konacne stete sto se tice psenice i predprocenu stete sto se tice drugih useva, ako skines usev a oni ne evidentiraju stetu, pojeo vuk magarca. Tako da telefon u ruke i ostro.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nije ni kod mene generali jos izasao kazu prvo idu na jecmovi i psenice pa tek onda na ostalo upravo zbog skidanja useva. Malo strpljenja mnogo je potuceno na sve strane.
 
I ja sam osigurao u generaliju. Bili pre neki dan da donesu polise pa smo pričali i na tu temu šta ako ne stignu ili led udari baš u toku žetve. Kaže onda se ostavi dve-tri štrafte ne uradjeno i onda kad izadju procene na osnovu toga...

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh