Kukuruz 2019

Juce poceo sa spartanjem. Dok su se stekli uslovi kuro prerastao, sreca ne puca.
U jednoj njivi me povitina zezala, poludeo sam.
9a5d89ef47d533cff21375160d437244.jpg
819bbb1a4cb3a5e034272da3254d81ff.jpg
f3cd609f80e9b5f113b8a49691054b9a.jpg
54a1fef7bad5a1d07e270077b546aa7e.jpg


Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Drug, šta ti je to povitina? Inače, lek da ne pucaju kukuruzi je ulazak u njivu kada je najtopliji deo dana. Kada prži sunce d'umreš.
 
Drug, šta ti je to povitina? Inače, lek da ne pucaju kukuruzi je ulazak u njivu kada je najtopliji deo dana. Kada prži sunce d'umreš.
Ta korov ima vise naziva ovde kod nas, sta je ispravno ne znam.. VREZARA,POVITINA, POPONAC.... uglavnom penje se spiralno uz kukuruz, ima je dosta i po zemlji i ako je prskano, pocela je da vene ali ipak pravi problem, kad je uhvati motika spartaca hoce da lomi kukuruz, pa svaki put stani i skidaj sa motika.
Hvala ti za tu info, inace nisam znao, a poceo sam spartanje juce oko 11 pa sinoc do 7, znaci moglo bi se reci da sam ubo pravo vreme.
Danas mislio da nastavim ali nista od toga, nocas dobra kisa pala.

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Jel imao ko iskustva sa ovim da srednji list nerazvija,licno mislim da sam preterao sa Matonom.Nema ga puno al me brine.
slike.php
[/URL][/IMG]
slike.php
[/URL][/IMG]
slike.php
[/URL][/IMG]
slike.php
[/URL][/IMG][/IMG]
 
@lacarac, meni se to jednom desilo sa plamenom (dikamba) , uglavnom na uvratinama, posle je to lisce popucalo i izaslo drugo, sad da li je bilo klipa ne secam se
 
Ja bih da temp idu u ovom opsegu 27-32C a da svaki treći dan padne 5-10l. Pa tako sve dok ne završi sa nalivanjem zrna. A posle može kako hoće. Sad je bitno da bude lepo vreme i da se žetve urade bez kiše. A onda može da pada.
 
Pa ja samo kazem kako bih hteo. A moze i taj prekidac ako ga smislis. Necu se ljutiti. A ovo sto sam sebi pozeleo neka bude svakome tako.
 
Nazad
Vrh