Kukuruz 2019

Kiraj ako je nisko presječen kukuruz 4 i više lista nema od njega ništa , sve drugo se povrati.
 
Slikano dok sam išao na svoj suncokret. Nije moj kukuruz, odnosno jezero:
75354ea8cb20883c41233b8d9d22f76c.jpg
38ec2be72f0d96450defacb000630b4c.jpg

A ovo je bratov kermes:
393b5f396032553c3dda4ba45e516c48.jpg
e7e70abe8fca5995cfa9b15058f8ec6a.jpg
389e7390469a69100833ea51dc215274.jpg
690276d0424fb639e197ea15351b9065.jpg
 
Poslednja izmena:
U ovom uzrastu samo Eqvip ,ili neki nikosulfuron sa rednom prskalicom pod listove sta mislite?
974cg7.jpg


- - - - - - - - - -

Ima sirka u drugoj polovini njive, nisam mogao da udjem da bih slikao.Spustilo se nebo,i manji potop se stvorilo niotkud
Moze i Nikogan do osmog lista. Tvoj je bas u osmom listu, pa ako za dan dva budes mogao da udjes to ti je jeftinija varijanta.
 
Do zemlje da je posecen u 4om listi isterace on svoje jer vegetativna kupa jos se nije pojavila iznad zemlje


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nema ovde ništa od špartanja do daljnjeg jer leži voda na većem delu parcele do koga nisam mogao da odem a ovde sam nekako uspeo ali sam tonuo do osovina u blato. :osmeh: Danas je taj deo atara dobio takvu kišu da to nije normalno a nad selom ništa.
 
Koliko moze da skodi kukuruzu (skoro pa zatvara redove) da ima par cm vode u njivi ? Mislim da nece biti duze od 24h cini se da upija zemlja ali sporo.
Da mi je neko pominjao ovoliku kisu nakon onog marta ne bih mu verovao
 
Koliko moze da skodi kukuruzu (skoro pa zatvara redove) da ima par cm vode u njivi ? Mislim da nece biti duze od 24h cini se da upija zemlja ali sporo.
Da mi je neko pominjao ovoliku kisu nakon onog marta ne bih mu verovao
Nece mu nista biti ,ne u tom uzrastu.Ovom je 2 meseca od setve ,skoro od kad je nikao davi se u blatu i vodi ,ovo je juce slikano ,4 hektara,voda je stajala ovog puta jer se od jakog pljuska odronio kanal za odvod ,sreca sto sam juce obilazio njive.Ali nebitno sto ja pustim vodu,blata ne mogu da se resim,cak manje traktor tone gde stoji voda nego gde je nema...Kukuruz bar trpi puno bolje vodu nego suncokret,izgubio sam preko hektar suncokreta u potpunosti ,potpuno je nestao na mestima gde lezi-lezala voda,a i u blatu gde stoji ,potpuno staje sa porastom.
 
Nadam se da mu nece faliti nista. Imam i jednu njivu suncokret, imalo jutros malo vode bar koliko sam video od asfalta. On je takodjepred zatvaranjem redova
 
I ja idem danas po izmet i također u pripremu eko prihrane, pa da vidimo rezultat.
Pitao sam člana Topalovića da li se slobodno s tom prihranom prska po suncu, ili se mora po hladovini kao sa ureom.

Malopre slikan.


- - - - - - - - - -

Zaboravio sam da kažem.
Spremamo Topalovićevu eko prihranu od golubijeg izmeta da prskamo parcele koje su dobile led.
 
Učinilo mi se da je trag do traga ali kada bolje pogledam to je u stvari prepljeskano od kiše.Optička varka.
Kod mene je taj 4943 tako kilav da me je sramota da ga slikam.
 
Nazad
Vrh