Kukuruz 2019

Dobrinačan, ni meni se poslednjih sezona ne sviđa dejstvo dikambe na širokolisne korove. Sećam se, ranije su padali kao pokošeni, a sada kao da malo boluju i imaš utisak da se neće osušiti.
 
Ja danas idem popodne da obiđem parcelu i da vidim ima li nekog efekta od prskanja koje je bilo u nedelju (polovinom dana). Nadam se da je po ovako toplom vremenu i povremeno sunčanom krenulo da vene. A i da je kukuruz najzad krenuo u porast. Dosta se mučio sa hladnoćo prošlih dana.
 
Dobrinačan, ni meni se poslednjih sezona ne sviđa dejstvo dikambe na širokolisne korove. Sećam se, ranije su padali kao pokošeni, a sada kao da malo boluju i imaš utisak da se neće osušiti.

Dikamba ove godine slabije deluje zbog hladnoće, slabo se kreće kroz biljku te i slabije uginjavaju,Zašto ne dodate makar 0,1l mezotriona po kj i rešite problem, delovaće i zemljišno posle tako da nema novog ponika korova.
 
Meni su dikamba i terbutilazin odlično odradili posao ove godine. Čak se i divlji grašak suši, mada znam da će on isterati novi...
 
Контактни препарати сви мање више имају тај проблем,хладноћа и слабије дејство.Прскати се мора сад у којим условима не можемо бирати али избор са чим то можемо па нек се позабаве да направе нешто ефикасније и за те прилике.
 
Da izvinete je.e nas i strpljenje, mi bi danas da oprskamo i sutra sve da je gecrht e pa krivak malo.
 
Šta mislite,kukuruz prskan samo dubinsko,da li raditi površinsko ili samo ošpartati?Inače ovo je Syngenta-in hibrid Chorintos,sejan na 21cm.

 
Ima li ko problema sa žičarom a da je radio tretman semena sa imidaklopridom, predusev pšenica naravno?

Послато са SM-G930F уз помоћ Тапатока
 
9241
f9c654fa47d7ccd14434fb1f122dbd31.jpg
38245e47dbae575e1c5fc64562de7ee9.jpg


Послато са TA-1021 уз помоћ Тапатока
Ovo desno busenje sto se vidi u je cev od pumpe pa ga ne prskamo,kosi se povremeno
 
Ja juče popdne posle kiše obišao parcelu. Svi ali baš svi korovi su popadali uvrnuli se i bledo zeleni. Kukuruz ima modru zelenu boju i vidim da je dobio list dva. Nadam se da će ovih dana da stane sa kišom i ugreje sunce tako da će još više da ponogne da se korovi osuše a kukuruz krene u dalji porast.
 
Nazad
Vrh