Kukuruz 2019

1/3 povrsin ce mi biti pod kukuruzom, predusev je bila pšenica, zaorano oko 150kg/kj ruske npk 3x15 prvi put su mi parcele upaljene pošto komsije i pabirčari su palili, pa uhvatilo i moje.
Do sada nikada nisam palio.
Što se hibrida tiče mislio sam da nikada više ne sejem grupu 600+, samo do 600max Ali pošto robu berem u klipu i do sada nekako mi je P1241 i Zp666 prva opcija i eventualno jos jedan hibrid.
Inace neću više ciklonom predsetveno rasturati ureu vec u sejalicu ili ako sredim špartač onda u špartanje....
Zemlja je 7 klase ima i peska tako da ću na 25cm minimum sejti....

Послато са E5603 уз помоћ Тапатока
 
Koji dekalb bi ste preporucili za peskovitiju zemlju do fao 500? Probao bi ove godine opet dekalb, samo mi zaobidjite 5031 i 5276 to sam vec probao.

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
 
Sejao dve godine dkc 5222 i u susnoj i dobroj godini meni je bio korektan...e sad ima i tih novih hibrida pretpostavljam da su bolji npr.dkc 5075 hd fao 450 ?!
 
P0216 i P9911 dogodine je sve sto ide od kukuruza. U poslednjih 5 godina kod nas u ataru su najbolji...iskoci po koji dkc, agrimax, zp...ali u visegodisnjem racunanju su najjaci!Inace ove godine oko 55% povrsina kukuruz...pa kud puklo!

Sent from my SM-G925F using Tapatalk
 
Mi ove godine skoro bez jesenje setve, posejali samo 1 ha jecma na silu i odustali, sve ostavljeno za prolece bice prolecnog jecma, ovsa, setve lucerke, mozda probamo soju il grasak i sve ostalo kukuruz, a koji videcemo...
 
Bice nesto na akciji starog semena vec tri godine se tako snabdevam neplacam vise od 2400 semensku jed. a prinosi nista losiji od skupih semena.
 
Kojih to semena bude po 2400din....Ja sam uzimao kws 3381 po 3000din zasticen semaforom.....rodio je bio preko tonu manje od dkc5222.
 
Nazad
Vrh