Kukuruz 2019

Ima li ko problema sa žičarom a da je radio tretman semena sa imidaklopridom, predusev pšenica naravno?

Послато са SM-G930F уз помоћ Тапатока
Kod nas ima jedan velike probleme. Kaže ušao je žičar u stablo. Koristio je gaučo petolitarsko pakovanje...

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
@paorpaor

Kod mene je ista situacija na jednoj njivi, 1241 posteno sisa 1063 u porastu a i boja mu je mnogo lepsa. Oba hibrida su frisko seme i klijavost im je podjednaka.
 
Prošle godine ssm tretirao strnište sa totalom, oko 5-6litara na hektar...... I sada mi se čini da je kukuruz nešto žut na toj njivi..... Al nema trave, a nije špricano poslije sjetve..... Jel moguće da total toliko dugo djeluje?
 
To mi jedino pada na pamet zašto je požutio..... Dekalb..... 100m dalje osječki normalan, zelen...... Al je i nešto bolja zemlja.....
 
Prošle godine ssm tretirao strnište sa totalom, oko 5-6litara na hektar...... I sada mi se čini da je kukuruz nešto žut na toj njivi..... Al nema trave, a nije špricano poslije sjetve..... Jel moguće da total toliko dugo djeluje?

I moj Pajdaš je žut i slabo raste. Pripisujem to nižim temperaturama, posebno hladnijim noćima i dosta vlage u tlu. Nadam se da će ga ovih nekoliko dana, kad se najavljuju više temperature, pokrenuti u rastu. Možda mu, uz sve to, nedostaje dušika. Najesen zaorana sedmica, a u sijalicu 15-ica.
 
ZP 555
be05d1b83b5c5a7bd006c8a8cea84184.jpg
27f2437e37362fd58c1130536df0a43f.jpg


Sent from my SM-J730F using Tapatalk
 
Juče odradio flekovanje palamide ledjnom kantom na dva mesta po jedno 5 kvadrata.Išao sa matonom a sad ću videti koja će kombinacija ići površinsko.
 
I moj Pajdaš je žut i slabo raste. Pripisujem to nižim temperaturama, posebno hladnijim noćima i dosta vlage u tlu. Nadam se da će ga ovih nekoliko dana, kad se najavljuju više temperature, pokrenuti u rastu. Možda mu, uz sve to, nedostaje dušika. Najesen zaorana sedmica, a u sijalicu 15-ica.

To su kasnije sorte grupe 500 i 600,dok imam i grupe 300 i 400 ti imaju barem dva lista više, i puno bolje izgledaju..... Vidim da kod nas više odgovara sjetva grupe 400 na 19-20cm,i ti kukuruzi unazad par godina budu najbolji...... Grupa 600 bude odlična, al mora biti baš kišna godina.....
 
Nazad
Vrh