Kukuruz 2019

na koji razmak da sadim Dkc 4717 ovo mi je prvaa godina da sam uzeo njega?

Sent from my SM-J730F using Tapatalk
 
20190328_160954.jpg
jedno kajanje negine,Dkc 4943,u ponedeljak nastavljam.
 
Nije bitna samo dnevna temperatura, treba i noćna da se ustali a po najavi od sledeće nedelje će se malo ustaliti ali će vidimo.
 
jos sutra kao moguc mraz samo, mada april je cudo zna i on da zezne stvar kad ne treba.

Sent from my SM-J730F using Tapatalk
 
Ako Bog da sutra krecem sa setvom kukuruza. Po meni nema vise sta da se ceka. Temperatura zemljista na 14cm u 15h je bila 13.6°ide toplije vreme a sa njim jos vise isusivanje zemljista. Vlaga na suncokretiste 4 do 5 prstiju a na ugar 3 do 4 prst.
 
kod mene iz susednog sela sejao covek pre 20 dana .kukuruz sad 3 pero.sejao neki ruski .koji podnosi hladno.
 
Juče i prekjuče posijan kukuruz, ravno 3 hektara. Zemlja se nenormalno isušila, iza rotodrljače je toliko prašilo da Zetor više nije crven nego kompletno siv. Iz sijačice nije bilo ništa bolje, izdaleka kad se pogleda pomislio bi neko da se traktor zapalio. Nekih 10cm odozgo je namrtvo suvo. RD je to malo povaljala a i sijačicu sam namjestio da gazi točkovima tako da je zrno leglo na vlažniji sloj a dubina je tako izašla nekih 5-6cm. Tlo je jako toplo, na 7cm je već 10-12 stepeni. Posijano je oko 70-72.000 zrna na hektar a dobio je i 600kg 3x15 na ha. Odustao sam od prvog prskanja, nema sigurne kiše u narednih 6-7 dana a vlage odozgo u tlu nema ni u tragovima tako da nema smisla da bacam novac na hemiju kada nema šanse da djeluje. Posijan je OS 398 na 0.6ha i OS Tomasov na 2,4ha.
 
Kod nas cekaju kisu pa da krenu sa zatvaranjem brazde

Послато са TA-1021 уз помоћ Тапатока
 
Za vikend posadio 1 ha zp 555 i 0.5 ha zp 427 na 26 cm, predsetveno zatanjrao 300kg/ha ureje, prilikom tanjiranja za divno čudo ima dosta vlage na 10 cm.
 
Ne znam zasto dobricanin tako plitko sejete, pogotovo u ovako suvo prolece... Preporuka za kukuruz je 8cm.
 
Nazad
Vrh