Kukuruz 2019

Mi odolevamo setvi ceka se kisa, nebi da pravimo pocetnicke greske, mislim da je i ovako preskupa setva da nemamo pravo na popravni! Moja optimalna dubina za setvu kukuruza je 6cm. a sada nema uslova na toj dubini.
 
Ja krecem ujutro pa sta bude. Pola cu posejati, a druga polovina ce sacekati kisu....
 
Mi poceli danas setvu,dubinu ne mogu tacno da odredim,puno je rastresite zemlje. Stavili smo na 4.5 podeljak na gaspardo sejalici,e sad koliko je to ne znam. Ima preko 6cm,po mojoj proceni
 
kod nas u kraju jurnuli ko blesavi, od prosle nedelje cale sadi usluzno ne staje .. mi nase zavrsili juce, uspeli da iskombinujemo sve da se musterije ne bune..

Sent from my SM-J730F using Tapatalk
 
Ja sam sve spremio ali ipak čekam da padne ova najavljena kiša za ove naredne dane. Nadam se da će je biti. A ako je ne bude opet sejem pa neka čeka kišu. Ma da kod mene na 4-5 cm ima dosta vlage.
 
Cekaj kisu, ja isto cekam samo se kajem sto stam pojuriio sa suncokretom,bice ova godina najlosija kod nas u Banatu.
 
Upravo tako, ne treba biti ni bukvalista. Ako se vratimo samo godinu dana unazad druga polovina aprila i maj mesec su takodje bili susni sa nekim malim padavinama. Mislim oko 30l (imam zapisano ali me mrzi da trazim) od setve polovinom aprila do 10 juna. Govorim za ovde kod mene, pa je posle opet ispala vise nego prosecna godina. Ja bih pre neki takav scenario nego scenario iz 2017 gde su mart, april i maj dali 200l i vise a posle jun i jul zasusili.
 
Ja posejao kukuruz danas na dobrih 5 prstiju dubine. Na toj dubini i pocinje neka vlaga. Neka i to malo iskoristi. Ko zna kad ce kisa. Sutra kembidz i toliko od mene...
 
Ja ću krenuti tek od nedelje. Pobegao sam u toplije krajeve:

2z86hwm.jpg
 
Veceras poceli setvu, vlage ima na 5cm i dublje, ranije je pripremljeno ne preterujemo sa gustinom ide od 21-24.5cm, fali zimskih zaliha vlage.
 
Ja posejao danas 13ha.
Jel je merio neko temperature zemljista?
Meni se izlomio merac pa ne mogu izmeriti.
Nadame se da nece istruliti zrno od hladnoce, kao sto kazu neki kod mene.
Uspeo sam da posejem u vlazno na nekih 6cm.
 
Je l ima neko da mu jr ostalo nesto semena dkc 3623?

Послато са TA-1021 уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh