Kukuruz 2019

Sta ti nije jasno? Zadnjih cetri jutra je kod nas mraz i sigurno temperatura zemlje nije pogidna za normalan razvitak biljke i kvalitetno nicanje....

Ja sam pristalica ranije setve,al ne bih bas da rizikujem jos uvek sa setvom

Послато са TA-1021 уз помоћ Тапатока
 
Ma kakva setva. Tako sam jedne godine posejao krajem marta. Oko 10. aprila bio mraz, mnogi presejavali.
Neka se poseje I do 25. aprila, nicice do kraja maja. Pa ce moci u septembru da se skida.
Sta cemo bolje.
 
sto kaze moj cale, neka ih sinko mi im sadimo posle ima da nas zovu da im presadjujemo. rano je jos generalno, ne znam tacno koliko zemlja ima stepeni ali nije ni blizu za sadnju.

Sent from my SM-J730F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
i ja sam tako mislio ali drug sto je zavrsio poljolrovrednu skolu nesto smo pomenuli oko setve i on mi kaze profesor mu je rekao da se zito seje a kukuruz sadi upamti to.. bilo kako bilo znamo na sta smo mislili da se sad treba sejati(saditi)

Sent from my SM-J730F using Tapatalk
 
pa neka ko hoce neka sadi, mi smo spremili sejalicu.. bas sad dosli kod mene u lokalu da pitaju za sutra dal moze..

Sent from my SM-J730F using Tapatalk
 
Ja cu u ponedeljak ili utorak, kod mene jutros +3 stepena, kad sam sisao u dolinu -1

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Mi smo mislili u ponedeljak da krenemo,ali odlazemo do daljnjeg. Kise nema u najavi,a jos se najuvljuju mrazevi,a u zemlji neujednacena vlaga. Mogu da zamislim kakvo bi bilo nicanje(kao raspored casova).
Spremno je sve,malo strpljenja i krecemo kad budu bolji uslovi
 
Ajde starije ljude i da razumem nekako, ali mladje nikako.

Jel vi imate sejalicu ili sadilicu??? Jel setva 2019. ili sadnja 2019.???

Kaže spremili smo sejalicu, pa ko hoće neka sadi...
I svakog proleća ista priča. Kakva crna sadnja kukuruza...

Sadnice se sade, rasad rasadjuje, a seme seje.
 
U svakom slucaju kukuruz ne sejem ovog marta. Verovatno tek 6 aprila, nesto mi se ne zuri. Proslog vikenda setvospremiranje zavrseno pa cekamo toplije.vreme. o e rode ce traziti dugacke gace. Ili je na banderi temperatura prijatnija.
 
Profesor sa fakulteta sadi kukuruz,zanimljivo.Moje skromno znanje što se tiče poljoprivredne proizvodnje kaže da bi nešto posadili prethodno je potrebno proizvesti rasad pa stoga mislim da sa ovim pneumatskim sejalicama vi ne sadite nikakav rasad već sejete seme.To je samo moje mišljenje a ko zna možda postoji i još neka disciplina a tiče se uzgoja biljaka.
 
ja sam uvek pricao da se seje kukuruz a drug me ispravlja i kaze da mu je profesor rekao da se sadi.. sad da ga j..... bitno da se desava nesto i da se razume o cemu se prica.. mozda i drug nema pojma o cemu prica

Sent from my SM-J730F using Tapatalk
 
Mislim da kukuruzu nije bitno kako mi zovemo setvu već da ima vlagu i temperaturu..a to je šareno..zato čekam da se setveni sloj ujednači,suv ili vlažan,pa da krenemo..sve je spremno..

Sent from my ASUS_Z012D using Tapatalk
 
U svakom slucaju kukuruz ne sejem ovog marta. Verovatno tek 6 aprila, nesto mi se ne zuri. Proslog vikenda setvospremiranje zavrseno pa cekamo toplije.vreme. o e rode ce traziti dugacke gace. Ili je na banderi temperatura prijatnija.

Ako neko planira da seje kukuruz 6. i posle 6. aprila. A padavina nema ni na vidiku, onda bolje da ga je posejao sada, marta, jer jos uvek ima vlage, a za 10ak dana uz jos jednu pripremu je nece biti....
Tako da ili sejte sada, ili cekajte kisu, a ne za 2 nedelje kad zasusi skroz! Pricam za Vojvodinu jer ovde vise nema vlage, a ni niske temperature ne najavljuju, jug je malo drugaciji i sto se vlage i sto minusa tice!
 
Nazad
Vrh