Kukuruz 2019

Kod mene sve ide na 19 cm jedino Velimir na 21 cm.Tako mi promoter naredio. :osmeh:
 
hoće li adengo rješiti suncokret koji je samonikli a visok 10c-15m? ima već 7-8 dana kako je suncokret vani pa mislim da će biti sigurno toliko visok dok kukuruz ima 3 lista. netko mi kaže da stavim 3 dcl dikambe po ha, jel tako mali kukuruz neće biti oštećen od te doze dikambe ili ju uopće ne moram stavljati. samonikli suncokret je neoma.

Ja stavljam 2,4 d uz adengo 3 deci po ha, i ništa se neprovuče od izniknutuh korova, bez obzira dal ima kiše ili ne...
 
Ostalo mi 2 setvene jedinice ZP 606,jedna je tretirana a druga neotpakovana,ako slucajno nekome zafali,tu sam.

Послато са SM-J610FN уз помоћ Тапатока
 
Ajmo ovako staro sjeme od prosle godine otkako sijemo kukuruz bikad nije bjo problem ali ove godine mi je ostalo tretirano sonidom plus korit i neki kazu da tretirano sjeme kad odstoji 1 godinu zna biti problema sa nicanjem. Jel to istina ili laz?
 
Ostalo mi od prošle godine semena tretiranog imidaklopridom 0.8l/100kg (srednja jačina tretmana), proverio ga tako što sam ga posejao u neku improvizovanu saksiju i noću unosio u podrum a danju iznosio na sunce. Izašao je 100 % a još se i mučio sa korom jer sam preterao sa zalivanjem. Od istog semena dao drugaru da proba i on, i bi dobro. E sad Sonido i taj Korit (toga nema kod nas. Bar ja ne znam) to je već drugi divan....
 
Kako kad prepakuju seme sa Sonidom (npr) sto ne prodaju pa mu nista ne fali. Plus meni od ogleda kad ostane sa Sonidom uvek sam sejao iduce godine i nema nikakvih problema.
 
Ja sam testirao prošlogodišnje sjeme Pajdaša tretirano mesurolom. Od 20 zrna, posijanih 31.03. do jučer ih je niknulo 12. Pričekat ću još par dana, a onda prekontrolirati što se dogodilo s ostalima. Ako je ostalo zrnje neklijavo, potrošit ću staru zalihu sjemena (nema je puno) duplim prolazom pa što bude. Prošle godine je klijavost bila odlična i kukuruz iznad prosječnog uroda.
 
Ja sam testirao prošlogodišnje sjeme Pajdaša tretirano mesurolom. Od 20 zrna, posijanih 31.03. do jučer ih je niknulo 12. Pričekat ću još par dana, a onda prekontrolirati što se dogodilo s ostalima. Ako je ostalo zrnje neklijavo, potrošit ću staru zalihu sjemena (nema je puno) duplim prolazom pa što bude. Prošle godine je klijavost bila odlična i kukuruz iznad prosječnog uroda.


E to me i muci nije sad beka prevelika kolicina neke 4 i pol vrecice ali svejedno nije bas da imam para na bacanje pa me ne interesira....
 
Ivanz nisam pratio razlike jer već nekoliko godina u nazad samo Map koristim jer je povoljna cena pa da parcele obezbedim fosforom dok je jeftin.
 
Ivanz nisam pratio razlike jer već nekoliko godina u nazad samo Map koristim jer je povoljna cena pa da parcele obezbedim fosforom dok je jeftin.

Pametno!

On nije ko dušik da se ispire, kad se ubaci, stoji godinama...... Nisam ni gledao cjenu kod nas......
 
Oko 650e/t 25/1 bio jesenas sa PDV-om.
Map 12:52 je bio oko 60din./kg. Mislim da je bilo i za manje. Gde ti nadje 650e cenu, za te pare imaš mnogo bolja djubriva.

U proleće vam nema efekta bacati mešano, jer usev te godine ništa ne iskoristi. Ali ostaje u njivi kao zaliha, to stoji. U proleće jedino neko brzo razgradivo se odrazi na usev.
Poslato sa LYA-L29 uz pomoć Tapatoka
 
Bilo je pitanje za Adengo. Iz iskustva(2017) znam, da ne nosi samonikli suncokret. Moglo bi se registrovati u suncokretu...
 
Nazad
Vrh