Kukuruz 2019

Evo par slika u pitanju su hibridi Pionir P9911, P0216 ima malo zp 427 i Agrimax Blast. Nisam ubacivao slike jer sam se razocarao, uradio sam sve prilicno dobro, dva puta me tukao led i mesec dana mi je voda davila kukuruz.Toliko se razdvojio da je to strasno.Njiva od 3hektara pola je ok ali moja polovina ima neke podzemne vode i ne trpi veliku kisu u ranoj fazi ali na susi razbija.Druga polovina je ns 640 od mog tasta i on je izrastao mnogo bolje ali je konfiguracija terena drugacija.Prvo je bilo mnogo vode pa je zapeklo e sada je pala kisa u poslednji minut.Kukuruz i nije toliko los, nema svuda visinu kakvu treba ali obecava rod, skoro svuda su po dva klipa od 16do 18redova sto i nije tako lose cak i ovi manji strukovi imaju dobar klip.videcemo sta ce biti do kraja.
levo NS64 desno moj p0216
1y8yqh7.jpg

zp427
taLD6n6.jpg

P9911
Qs5TxYF.jpg

4XGPFot.jpg

Agrimax Blast
jkwEJur.jpg
 
Paorpaor nadam se da ce svako od nas da dobije poneku kisu za taj period. A ako budu temp 30-32C i nije strasno za kukuruz. Uz to bi bilo lepo da mu na nekih 10 dana padne neka kisa od 10-20l. Evo jutros na RTS-u kazu da u cetvrtak se najavljuje neka kisa. Lepo bi bilo da padne. Nece da mu skodi.
 
Danas sam kroz atar video nekoliko parcela gde kukuruz uvija listove pomalo,kao kaktus.Ali toplo nije sad,znaci mora da je manjak vlage u pitanju,zemlja je lepo ispucala.Fali nam bar 50 litara kise....ponavlja se prosla godina kad su u nalivanju zrna prestale padavine :zli:.
 
Danas sam kroz atar video nekoliko parcela gde kukuruz uvija listove pomalo,kao kaktus.Ali toplo nije sad,znaci mora da je manjak vlage u pitanju,zemlja je lepo ispucala.Fali nam bar 50 litara kise....ponavlja se prosla godina kad su u nalivanju zrna prestale padavine :zli:.

Kod vas je zemlja 'ubilo se'.
 
Dovoljno je i 20l sad da padne. Najava je za cetvrtak noc i petak u toku dana. Ja vec kukam da pada. Nadam se i da ce je biti.
 
Danas sam kroz atar video nekoliko parcela gde kukuruz uvija listove pomalo,kao kaktus.Ali toplo nije sad,znaci mora da je manjak vlage u pitanju,zemlja je lepo ispucala.Fali nam bar 50 litara kise....ponavlja se prosla godina kad su u nalivanju zrna prestale padavine :zli:.
Da ne budem pogresno shvacen ali cini mi se da si najvise kukao da je sve poplavljeno i da se ne secas kad je jos bilo takvo kisovito prolece kod vas.
 
Ako nikad niste imali problema sa lezanjem vode po njivama,nemamo sta pricati uopste,sit gladnom ne veruje,jel ?.Atar i zemlja nam je takva kakva je,drugu nemamo,a ne lezi svugde voda naravno,licno mi 30ak% zemlje u tim kriticnim delovima,i jebiga.Inace,rekao sam tek po koju parcelu sa primetio da je takva pod kukuruzom,to su sve gusti sklopovi a moguce slabija prihrana,i jeste u losijem je delu atara,ali ima pukotina kroz ceo atar skoro.I to nije do zemlje ,nego do padavina,niko od nas nema podatke koliko je koji atar dobio kise a padavine su bile dovoljno lokalne,bar zadnjih nekoliko, da jedno selo dobije kise duplo vise od sela pored,da i sami atari dobiju sarene kolicine padavina...
 
Brankovicu rekao sam da bi bilo dovoljno sad da padne 20l. A najava je da ce biti kise. A koliko e to je pitanje. Videcemo sta nam donosi ovaj petak. Ja kukam da padne i nadam se da ce je biti.
 
Danas sam kroz atar video nekoliko parcela gde kukuruz uvija listove pomalo,kao kaktus.Ali toplo nije sad,znaci mora da je manjak vlage u pitanju,zemlja je lepo ispucala.Fali nam bar 50 litara kise....ponavlja se prosla godina kad su u nalivanju zrna prestale padavine :zli:.

Ima i kod nas nekoliko parcela da kukuruz uvija listove , posijano na razmak od 12cm (mislim da je greskom), tu bi trebalo da pada svakih 7 dana.
 
Kod mene ns640 otisao u nebesa ali primecujem da slabo ima klipova. Sta mozr biti? Ili kasni mali pa ce pustiti? Da li neko zna sta je upitanju?
 
Nazad
Vrh