Kukuruz 2019

Nema ,prvi put cujem. Mislis odrasli ljudi ? Pa jel ima jos neke ptice druge da tako drze kod vas sta ja znam sove,rode, ili samo golube ? Ima neki kod nas cova ima one paune al golube nisam cuo . Kako ne odlete ?
 
Pa dobro,desi se i da ga soko/kobac itd omlati. Cale od mog drugara je lud za tim.Ima oko 900 komada........
 
uuu sta je tu kvalitetno djubre, moj stric isto zaludjen za golubove.. gore u Swici ih pusta kad budu svadbe kao mlada i mladozenja pustaju dva goluba za srecu i tako to.. drma dobru lovu..

Sent from my SM-J730F using Tapatalk
 
Sad citam o cemu pricate.
Ja imam iskustvo sa golubijim djubrivom.To je najace koje postoji.Mi smo skidali sa tavana mesne zajednice i bacali ciklonom pred setvu kukuruza.Nikad takav rod nisam video kao tada na toj njivi.To je bilo cudo.Ne znam koji prinos jer se bralo ali znam da kad smo poceli da beremo kaze tata stricu nesto lupa jako u beracu ,dok nisu ukapirali sta to tako lupa
 
Sad citam o cemu pricate.
Ja imam iskustvo sa golubijim djubrivom.To je najace koje postoji.Mi smo skidali sa tavana mesne zajednice i bacali ciklonom pred setvu kukuruza.Nikad takav rod nisam video kao tada na toj njivi.To je bilo cudo.Ne znam koji prinos jer se bralo ali znam da kad smo poceli da beremo kaze tata stricu nesto lupa jako u beracu ,dok nisu ukapirali sta to tako lupa
Jaci je samo guano {izmet slepih miseva} izvinjavam se za off:ppozdrav:
 
Nema ,prvi put cujem. Mislis odrasli ljudi ? Pa jel ima jos neke ptice druge da tako drze kod vas sta ja znam sove,rode, ili samo golube ? Ima neki kod nas cova ima one paune al golube nisam cuo . Kako ne odlete ?

Kao da zivimo na razlicitim kontinentima,a ne na prostoru bivse SFRJ :osmeh: Malo mi cudno da nema nikog tu da cuva visokoletace ili pismonose ili makar lepezane. Ovde je to siroko rasprostranjeno ukljucujici i druge vrste ukrasnih ptica i zivine. Mada ako me secanje ne vara dok je moj cale ranije pustao visokoletace na takmicenjima pominjali su cesto golubare i iz drugih drzava ex-YU znaci postoje :osmeh: A inace je njihov izmet stvarno jak, mi djubrimo ovo malo vocki sto imamo sa njim a znam coveka koji ga koristi u plasteniku. Nije mi palo na pamet da moze i na ovaj nacin kao sto je pisano ovde folijarno. Mozda probam sledece godine.
 
Aj da pitam opet,da li bas mora golublje ili moze i od kokosaka posto je isto zivina u pitanju?

Послато са TA-1021 уз помоћ Тапатока
 
Pa golubiji je jaci sto se tice hranljivih materija, sigurno da moze i kokosiji ,ali ga onda treba vise.

6a6914bb395940a7a240088b731c9acc.jpg


Treba naci tabelu gde je sadrzaj npk u golubijem ,pa uporediti sa kokosijim..
 
A sto gaji golubove ?Sta radi snjima?

Vode na izlozbe, a ko ima visokoletace onda ih "teraju" sampionska jata lete i vise od 12 sati. A takmičenje je izgovor za pijanku :haha: Jata se uglavnom izgube u letu tj odu visoko da bez dvogleda ne mozes da ih vidis i onda krece rostilj i pice i za nekih 10 sati golub padne i to je to, a mnogi nikad ni ne sidju :osmeh:
 
Bože svašta , da je to tolko masovno , kako sad čujem nebi vjerovao . Puste da lete pa ih gledaju :sta: . Aj sad budite realni zar vama nebi bilo glupo da niste kako izgleda navikli na to ? Evo i u temi cijena kukuruza se često pominje kupuju golubari kukuruze :haha: . To sam mislio da je neka zajebancija , sad mi nije jasno :sta:
 
Bože svašta , da je to tolko masovno , kako sad čujem nebi vjerovao . Puste da lete pa ih gledaju :sta: . Aj sad budite realni zar vama nebi bilo glupo da niste kako izgleda navikli na to ? Evo i u temi cijena kukuruza se često pominje kupuju golubari kukuruze :haha: . To sam mislio da je neka zajebancija , sad mi nije jasno :sta:

Sport kao i svaki drugi,merenje ciji je veci i lepsi i ko duze moze :osmeh:
 
Nazad
Vrh