Kukuruz 2019

Tako je, ne znam sad napamet na olt psk 19,x
Ja ne sejem na taj razmak moje parcele, ovako je zahtevano za ogled! Al sa ovakvom godinom i ovom sad kisurinom taj razmak je bez premca, pogotovo sto moje njive imaju stajnjak na svaku 5 god. 30t/kj
 
Kod mene je jucerasnja kisa malte ne zakasnila,kukuruz smo kuvali ima vise od 3 nedelje,sta je mogla da mu pomogne pitanje je, mozda da malo bude krupnije zrno
 
U nedelju slikan DKC 4351 , sejan 25.4.
Šta bude sa ovim drugim klipom jel bude nesto od njega?
84ef01ce54b93a4432538a265f0e0f3e.jpg



22259021fee804f19db75b763273a016.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Kod mene od drugog klipa nema nista, sto je posejano na 22cm.
A gde je redje nikao zbog pokorice, gura oba klipa.
Sta je resenje problema, da li sejati na 27-28cm pa da gura oba klipa ili?
 
Sta znam,ako se poseje mnogo gusto kad je losa godina nema nista ni od jednog klipa,a ako se poseje pak mnogo retko 25+ onda na dobroj godini nemas pun potencijal a na losoj ces svakako dobiti jedan klip samo je pitane koliki.Ja se uvek drzim zlatne sredine 22-3-4 jedan klip i to bude ok u bilo kojoj godini(naspram ostalih kukuruza sigurno gura prosek)

Na jednoj parceli 2017 godine gde nije niklo sigurno 30-40 % a posejano na 25 (nisam stigao da presejem) sam jedino i imao kukuruz.Ovo ostalo sve izgorelo.

I onda se ponovo vracamo na pricu svaka godina je drugacija i sama za sebe.A mi se kockamo i kombinujemo pa kad ubodemo uboli smo....
 
Kod mene sejano sve na 21.8. Pola dkc 4351 i pola 4717.
I 2 kj pionir 9241 za probu. Zrno je dosta zuto,klip je popunjen,i palo je u nedelju 13l taman jos malo da to zrno ne bude sitno. Mislim da polako ulazi u zavrsnu fazu...
 
Kod mene sejano sve na 21.8. Pola dkc 4351 i pola 4717.
I 2 kj pionir 9241 za probu. Zrno je dosta zuto,klip je popunjen,i palo je u nedelju 13l taman jos malo da to zrno ne bude sitno. Mislim da polako ulazi u zavrsnu fazu...
I koji na oko deluje najbolji?
Sejao sam prosle godine 4717 i odlican za nas kraj,a sejao sam i 9241,a ove godine ne od nosilac sa nekih 40% i mislim da nisam pogresio... A taj 4351 mi jako zanimljiv,cekam iskustva pa mozda padne odluka da udje u proizvodnju....
Mada nemam ja neke povrsine da se zezam sa dosta hibrida,od prilike 10-12ha je pod kukuruzom,tako da tu dva eventualno tri hibrida zavrsavaju poso i to taj treci da bude na 1-1,5ha cisto za probu...

Послато са TA-1021 помоћу Тапатока
 
Zašto je Matiću šteta sejati FAO 300 i 400 na 25+? Šta će da oni daju ako su sejani na 19-20 a suša je? Evo kod mene je FAO 400 sejan na 23-24 i gde između fali biljka ovaj sledeći ima dva odlična klipa i velika. Dakle ako ih u 1m ovako na 24 treba biti 4 ovako ih ima 3. Ali ovih 4 daje po jedan klip a ova 3 daju 6 klipova koji su opet veći i samim tim imaju više zrna. A to bi bilo kao da je sejan na 16,5 i da da 1 klip. Ne znam Matiću možda grešim i možda mi je loša logika. Nije mi namera da ti protivurečim. Msl nema ljutnje samo razmena mišljenja. Možda i ja nisam u pravu.
 
4351 je kod mene imao ubedljivo najbolji start,bio je napredniji od druga 2 hibrida,kao da je 2 nedelje ranije sejan, pionir je u pocetku najgori bio,dugo je kilavio,nikad da krene. Sad su sva 3 hibrida tu negde,blagu prednost dajem u korist 4351,ali videcemo sta vaga kaze. Ako ne bude neke kise u augustu,po mojoj proceni ce krenuti vrsenje pocetkom septembra.

- - - - - - - - - -

MirBan,kod nas mozes da sejes i na 2m razmaka,95% da ce biti jedan klip na stabljici. Po meni je bitno da se obrati paznja na flex i fix hibride i po tome odrediti gustinu,ali da gustina svakako ne predje 22cm
 
Nazad
Vrh