Kukuruz 2019

Mi smo takođe počeli da sejemo, zemljište je spremljeno sve pre 2 nedelje, vlaga je na nekih 5-6 cm, mi sejemo na 8 cm, da bude u vlagi 100%...

Ps temparatura zemljišta na dubini 12-13 cm oko 14 stepeni, a na dubini setve oko 17 stepeni.
 
Poslednja izmena:
Ljudi kako se branito od svinja? Haos mi napraviše u kukuruzu

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
позатварамо свиње по оборима.

послато са iq1019n уз помоћ плуга
 
Ja posejao nesto juce silazu i za vrsidbu sto je bilo u blizini. Vlage ima na 5-6cm. Da li sam postigao ravnomernu dubinu u vlagu svud, videcemo u narednih 15-20 dana.
Ostatak ce cekati posle neke kise, za svaki slucaj.
 
Ovako to izgleda. Ove metode sam našao na netu na vrhove štapova je vezana kosa u najlon čarapi i poprskao sam par njiva sa bohorom po međi pa ćemo videti sutra
61c72dc77b42562c5eead42969fea90c.jpg
4a2c1dc6c145e3b067912111c5c31662.jpg
cdd58aa3c701ae1c7536167aa7bf0c14.jpg
c41b97be981eef33556e34f46aaae36c.jpg
773991926e2099fbf9bf1b493d8514cf.jpg


Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Znači i kod vas su divlje svinje velik problem.Prošle godine su pravile šou program u pojedinim delovima atara a sada tek treba da vidimo šta nas čeka.Pre nekih mesec dana i manje svi zarasli kanali i šikare su nam istarupirani pa sada nemaju gde da se sakrivaju pošto je atar iznenađujuće čist pa nam možda to i pomogne.
 
Nisu bile toliki problem dok pre koju god nije zamrzla tisa pa su nam presle iz banata gde ih ima jako puno zbog zapuštenog matijevićevog ribnjaka i hektara i hektara trske.

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Preci nesmrznutu voda APSOLUTNO nije nikakav problem za divlju svinju.... Inace dobri lovci sa puskama na njivi su poprilicno efikasno sredstvo za odbranu od istih.....
 
Nisam znao sad vidim na yt da strašno plivaju.

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Ljudsku brate od frizera pokupio, inače mislim da sam se oko ponoći sreo sa glavnim krivcem, pošto sam do sad bio u ataru upalim farove da bacim koju petardu i da se provozam dalje, kad ono bajo moj veprina na 20m od mene a ja u fordu ka kao u ljusci od oraha

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Neće one tako na izvolte.One hoće da riju i vade seme napolje iz zemlje.Neke hibride kukuruza ne diraju a neke obožavaju.Prošle godine sam imao kukuruz na mestu gde su divlje svinje bukvalno domaće životinje.Sejao sam DKC a komšija pored mene BC Pajdaš.Kod mene nije bilo nikakve štete dok su njemu napravile šou.
 
Nazad
Vrh