Kukuruz 2019

Jel pre sadnje seces listove radi boljeg ukorenjavanja XD ?.
Salu na stranu,sa 30cm razmakom ,hmm,tu uvek mora biti nekih klipova na stabljici ,nebitno od godine.No iskreno u nekoj iole idealnoj godini ti gubis puno sa tako retkim sklopom.No,svako zna svoju zemlju pretpostavljam,kao i racunicu ,itd.


Slaba je zemlja, stajsko djubre nije videla njiva jedno 50 godina.Mozda za jednu njivu od 30 ari stavim na 27 ali mislim da ce ova godina biti susna.
 
20190325_120806.jpg
Danas posejano 6 kj.Prvih 5,6 cm suvo.
 
Svaka vam cast na hrabrosti da posejete od sada.
Noci su jos uvek hladne barem kod nas.
Ja cu tek za nedelju dana, nema potrebe pre.
 
otac juce sadio usluzno kukuruz, inace deda je gastarbajter u penziji i svake godine sadi do kraja marta najkasnije
c5c3a2cd3e92f0368f91b87bcc54cb69.jpg
83a7fb7e6b74d1454594d5456b418931.jpg


Sent from my SM-J730F using Tapatalk
 
ja cu od nedelje da bacim djubre i zadrljacim, setva kako najavljuju hladne dane bice oko 10. aprila

Sent from my SM-J730F using Tapatalk
 
Ima vlage i odvise danas pripremio jednu bilo vlaznije druga njive okrenuo jedan krug i otiso kuci koliko je kaljavo.
 
Ma ne bih se ja igrao. Mozda i ne gresi.
Planirao da krenem sa setvom prvog, ali sacekacu 6.-7. april.
Vlage jedva ima za nicanje
 
Trenutno bi bilo vlage za nicanje, ali ne bih se igrao ove godine. Od 2015 do sad jedino je prosla godina prosla bez nekih mrazeva u drugoj polovini aprila. Tako da cekam razvoj situacije oko padavina i temperatura. Mada vreme kao sto je bilo proslog vikenda i kao sto ce biti narednog prosto te natera da porazmislis o setvi :osmeh: Mozda rizikujem sa par hektara suncokreta ako se ne isusi setveni sloj ali kukuruz ce sigurno biti na cekanju.
 
I'ma I kod mene vlage ako ga posejem u naredna 5-6 dana.
Ali me takodje plase ti mrazevi
 
Kod nas jutros -2... Ne bih se ja jos zajebavao sa setvom....

Послато са TA-1021 уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh