Kukuruz 2019

Ne mogu,a da se ne ukljucim....dakle ako neki vojvodjanin radi 50ha kukuruza godisnje,a ja 5ha... Znaci da automatski covek ima 10x vise iskustva nego ja u samo jednoj godini...
Dakle lepo kazu ljudi iz iskustva,hormonci hoce da upropaßte kukuruz,ostave jalove biljke i da im smeta zahladjenje i promena vremena...a sta sve na ambalazi pise to je iz razloga registracije aktivne materije....i na tarabi pise pa vi gurajte....

2016 prskan kukuruz u osmom lisatu matonom,nije greska negi namerno isprobano,sa min preporucenom kolicinom,bilo jalovih 20%.... Je l to od suse i malog razmaka?

Послато са TA-1021 уз помоћ Тапатока
 
Моје искуство говори да матон у пуној дози може само у фази 2-3 листа , 4 и 5 никако поготово ако је у 5-том треба га заобићи и шприцати са нечим другим.
 
Petre jel bilo biceva u toku porasta kukuruza ? Ja sam 2013 u 4 listu radio sa 0,8l/ha, nova njiva pa bilo palamide. Zahladnelo posle 3-4 dana. Kasnije bilo biceva na mestima gde su sastavljane prskalice i tu ili nije bilo klipova ili zakrzljali a na ostatku njive dosta sitniji klipovi za taj hibrid
 
Ja sam danas oprskao neke manje parcele koje su prve posejane sa Dikaminom, adamin 2.4D. Ali drugacija baza nego maton. Kukuruz 4 lista, ce da vidimo sta ce bude.

Послато са Redmi 6A уз помоћ Тапатока
 
Šta ima tu da se nagadja , ako naši nisu , strani fakulteti su radili desetine objavljenih istraživanja o uticaju 2.4d na prinos kukuruza , pogotovo Američki Ag unevirziteti . Šta bi drugo poljoprivredni fakulteti i trebali da rade nego oglede ? Kod nas je sve naopako pa i to , ovde fakulteti izgleda jedino prodaju stare knjige , profesori postavljaju pitanja iz svojih knjiga , daju diplome i to je to .
Uglavnom najveći pad prinosa kod primjene 2.4d izmedju 6 i 10 lista , a ima nešto zanimljivo što sam negdje pročitao ali sad neznam gdje , da je kasnije , od 12 lista pa dalje mnogo bezbjedniji ?? Sad kako ga primjenjuju i dali je to sigurno ?
 
Ma pustite 2.4d, spavas li mirno Momire Saricu?

Može može i na 3cm oće.
2z5k4d5.jpg
 
Zicnjak radi radnju, srecom nije velika parcela 40ari. Seme zp 305 koji sam dobio kao pomoc od prosle god za grad sto nas je pocistio a nije tretiran, moja greska sto ga ja nisam zastitio, smatro da nece posto do sada ta gamad se nije pojavljivala kod nas.
Izasao je uglavnom oko 75%

 
Spram cene stvarno lepo radi. Jos da je nastimam za dogodine da moze gusce malko ranije grupe. To je trag od prskanja.

Vjerujem da imaš na raspolaganju još koji par lančanika koji brže vrte ploče. Kod mene nema pneumatskih sijačica jer imamo male površine. Uglavnom OLT, starije s plastičnim odvojenim kutijama za gnojivo ili novije sa zajedničkom metalnom kutijom za gnojivo. Siju se grupe FAO 300 ili 400 i to dovoljno gusto. Najveći problem zna biti sjeme, ako nije dobro kalibrirano. Bolji rezultati se postižu s ovalnim (okruglim) sjemenom, a plosnato zna biti problematično.
 
Zicnjak radi radnju, srecom nije velika parcela 40ari. Seme zp 305 koji sam dobio kao pomoc od prosle god za grad sto nas je pocistio a nije tretiran, moja greska sto ga ja nisam zastitio, smatro da nece posto do sada ta gamad se nije pojavljivala kod nas.
Izasao je uglavnom oko 75%


A u brate mili koja najezda. Cime ovo resiti:sta:
 
Bas su se napatili, videcu za koji dan dal ce ostati ovih 75% sto je niklo, ako ne presejacu. Zastitar mi jedan rekao kao da isprskam sa Nurelom D posto on kao deluje i zemljisno da ih malo suzbije.
Uglavnom se vise nikad nece sejati ne zasticen, skola za ubuduce :osmeh:
 
Bas su se napatili, videcu za koji dan dal ce ostati ovih 75% sto je niklo, ako ne presejacu. Zastitar mi jedan rekao kao da isprskam sa Nurelom D posto on kao deluje i zemljisno da ih malo suzbije.
Uglavnom se vise nikad nece sejati ne zasticen, skola za ubuduce :osmeh:
Kod takvog napada ne pomaze zaprasivanje semena, samo zemljisni insekticid u redove.
 
Zicnjak radi radnju, srecom nije velika parcela 40ari. Seme zp 305 koji sam dobio kao pomoc od prosle god za grad sto nas je pocistio a nije tretiran, moja greska sto ga ja nisam zastitio, smatro da nece posto do sada ta gamad se nije pojavljivala kod nas.
Izasao je uglavnom oko 75%

moj cale radio usluzno, seme od ove godine nista ali covek ubacio i od prosle godine kukuruz ne tretiran evo presadjivao ga pre neki dan.. cim se ne tretira nema nista od njega

Sent from my SM-J730F using Tapatalk
 
Ja sam na preporuku tretirao seme i sa Kondorom. Baš zbog zicnjaka.

Послато са SM-G900P уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh