Kukuruz 2019

Ostalo mi sjemena tretiranog mesurolom hoće li valjat za drugu godinu.
 
kod mene dekalb 4717 nikao ali nisam zadovoljan sa nicanjem.. ista njiva ista sejalica razlika dekalba i pionira je neverovatna, slabije nicanje ima dekalb.. ne znam zbog cega
ima pustio klicu i tako stoji pojedino zrno nicanje mu je tu oko 90% a ovo ostalo dal ce uopste izaci nemam pojma
Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Ako ima pokorice, predji drljacom.
I kod men razlika zp341 I sindzenta corintos. 341 jedva probija pokoricu, a corintos nikao skoro sav. Takodje ista parcela, ista sejalica, ista dubina setve.
Doduse kod men palo preko 100l mnogo jaka pokorica, treba ranije da podrljam.
 
Ako ima pokorice, predji drljacom.
I kod men razlika zp341 I sindzenta corintos. 341 jedva probija pokoricu, a corintos nikao skoro sav. Takodje ista parcela, ista sejalica, ista dubina setve.
Doduse kod men palo preko 100l mnogo jaka pokorica, treba ranije da podrljam.
ma nema pokorice, nikao je on ali ima zrna koja pustila klicu i tako stoje nisam nasao da ga zrno nema ili istrulelo malo dublje je posejano i to na 7-8 cm. pionir 9911 aquamax je super pored njega i Zp 555 je nikao boli glava a ovaj najskuplji svira k....

Sent from my SM-J730F using Tapatalk
 
Nicice I ovo ako je pustilo klicu. Ne bi trebalo da istruli.
pa i ja tako mislim, ovaj je trece pero vec a pojedini tek sad da izbiju na povrsinu.. mozda nisu imali vlagu cim ovako sporo rade. jeste pala kisa kod nas i to se razbila ali sta je tu je videcemo sta ce biti.

Sent from my SM-J730F using Tapatalk
 
Što se tiče ovih kukuruza koji su pustili list pod zemljom zbog pokorice, posle kiše i omekšavanja kore su presavijeni krenuli na gore. Međutim ne može svaki da izgura potpuno na površinu i ispravi se, zavisi od toga koliko je bio razvijen pod zemljom. Ako je bio malo razvijen ima veće šanse da se ispravi, a ako je bio više razvijen onda su mu šanse nikakve. Na prve dve slike su oni koji su uspeli da se usprave, a na druge dve su oni koji to neće uspeti:



To sam danas slikao na onoj mojoj njivi koja je imala problem sa pokoricim. Posle kiše sam bio obišao tu njivu i video da presavijeni polako izlaze napolje i to me je obradovalo jer sam mislio da će se sklop vratiti u normalne okvire. Međutim danas kad sam gledao tu njivu video sam da deo tih biljaka ipak neće moći da izgura napolje. Šacujem da će otprilike faliti do 15% sklopa. Evo kako izgleda kad se otkopaju ti kukuruzi, isuviše su se razvili pod zemljom da bi sad mogli nešto da urade:




 
Danas oprskan kukuruz Plamen+Eqvip
319ecb617bd86ea35fccc4e4222f7fff.jpg


Послато са SM-J700H уз помоћ Тапатока
 
Ovde je bilo sasvim dovoljno da svi korovi koji su mislili da izadju su uglavnom izasli. Lepo je odradio i total i zemljisna hemija.
 
Zp 555 zadovoljan sam kako je niklo,i ovo gde fali samo sto nije izbilo.
Sta predlazete cime ovo oprskati.Nije uopste prskano a manje vise ni nema korova (po neko divlje zelje i to je to)

Kukuruz ti je tek otvorio pera, imas jos vremena za kalkulacije. Od sutra uvece javjaju promenu vremena i zahladjenje, tako da bih ja da sam na tvom mestu cekao korove kojih ionako nema i opleo kasnije recimo Laudisom koji pokriva jako puno korova a ne steti kukuruzu nimalo, a imas i varijantu Mezotrion.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh