Kukuruz 2019

Kolimbaris i 9911 izgledaju dobro. Na vratinama ima i gde ima po dva klipa na stablu. Unutra svaki po 1. Ovo vreme mu pogoduje za oprasivanje. Vlage dole ima. Mada bi moglo da mu padne jos 20l. Kaze tata ako ovo sve izgura bice ludo. Nadam se i ja tome. Necu da im se divim sada. Ostavio bih to za kraj.
 
Bice, rekao je onaj moj kolega. Od 20. Jula do 20. Avgusta bice veselo. Do sad je sve bio u pravu, a verovatno ce i za ovo biti.
 
Nisam stigao da ospartam kukuruze pa ciklonom razbacim An I San, tog Dana Im padne 3l kise, pa 15 dana nista I tek sinoc padne 17 litara.Koliko je djubriva moglo da se izgubili isparavanjem?Hvala unapred, ja nisam nigde mogao da pronadjem odgovor, nadam se da neko zna odgovor...
 
Bice, rekao je onaj moj kolega. Od 20. Jula do 20. Avgusta bice veselo. Do sad je sve bio u pravu, a verovatno ce i za ovo biti.

Nisi li pisao u proljece da ce biti susa ove godine?

Isao da vidim danas neki pioner FAO 600, narastao 4m mozda i visi , vjerojatno zbog nedostatka vlage , DKC 4717 oko 2,5m.
 
Nisam stigao da ospartam kukuruze pa ciklonom razbacim An I San, tog Dana Im padne 3l kise, pa 15 dana nista I tek sinoc padne 17 litara.Koliko je djubriva moglo da se izgubili isparavanjem?Hvala unapred, ja nisam nigde mogao da pronadjem odgovor, nadam se da neko zna odgovor...

Sa ureom imam iskustva . Uglavnom prihranjujem ureom rasipacem. U tvom slucaju da je urea mislim da bi izgubio jedno 30 % vrijednosti . Sad samo treba provjeriti dali san i an isparavaju tj volatizuju manje ili vise od uree. Vjerovatno tu negdje.
 
Nisi li pisao u proljece da ce biti susa ove godine?

Isao da vidim danas neki pioner FAO 600, narastao 4m mozda i visi , vjerojatno zbog nedostatka vlage , DKC 4717 oko 2,5m.
U vezi visine... jedne godine sam imao pola parcele dkc 5276 a drugu pionir, ne znam koji ali je bio u istoj grupi zrenja. Uglavnom, dkc je u žetvi bio više od pola metra niži a koji je bolje rodio ne znam jer je sve išlo zajedno.
 
Ја не волим велику стабљику кукуруза треба то да се и заоре ,више волим кад је већи клип:osmeh:
 
Paorpaor sta ce biti od 20 do 20. Ajde svima kazi da znamo sta nas ceka. Posto je do sad pogodio sve da znamo sta je sigurica i da ne gledamo i slusamo sta meteorozi pricaju. Ja vrucine ne volim. Ovo sad je milina. Sta god da uzmem da radim nije lose. A kad onako upekne 35+C ja sam u kuci i ne izlazim. Zato nam kazi da se lepo pripremimo.
 
Bice suvo i toplo, a od 20. avgusta kraj leta i vrucina. Ima mogucnosti za padavine, ali ce to oped biti kao do sad, kako koga zakaci.
 
Nazad
Vrh