Kukuruz 2019

Kakvi takvi ?,bez ljutnje ali ja ne vidim ni jednu jedinu biljku kukuruza gore na slikama.No mozda je to samo do mene ....
 
Pa ne vidi se zato sto sam slikao te koji tek izbijaju kroz pokoricu.
Cilj mi je bio da pokazem da se mice kroz pokoricu, a ne da su dobro nikli.
70-80% je niklo lepo, Ali ima po metar, kao ovo na slikama.
 
Juče slikao 9 dan posle setve niklo 80 % useva ima pokorice ali ce kiša omekšati zemlju
IMG-20190429-141628.jpg
[/URL][/IMG]
 
Rastavic nice iz rizoma slicno kao i sirak.Zato ga je tesko suzbiti.Nemama ga puno,mozda na 2 parcele,ne pravi neki problem al kad sam resavao neke druge korove prskan je laudisom i skroz je uvenuo,tako da ga i laudis prilicno dobro resava.Inace koren rastavica se koristi za caj,nema boljeg leka za kamen u bubregu i uopste za upalu mokracnih kanala.Otac je imao problema s tim i za 2 meseca koriscenja caja skroz istopio i izbacio iz mokracnih kanala.Nije tema al eto,mozda nekom bude od koristi...
 
Danas obisao parcelu. Kukuruz sejan pre 10-11 dana. Pionir 9911 sav izasao i poznaju se redovi. Dok kolumbaris stidljivo izlazi. Isti uslovi i za 1 i za 2. Ne svidja mi se ovo kod kolumbarisa. Znam da ce za dan 2 da i on izadje ali nije to to. Videcu kako ce se dalje ponasati.
 
Duboko sam posijao, 7-8cm,možda se mučio da izađe, tu je bilo dosta suho, pa sam se bojao posijati na 4-5cm,jer bi sigurno nejednoliko nicao...... Sada čim se prosuši idem u kultivaciju, da dobije gnojiva.....
 
Danas obisao parcelu. Kukuruz sejan pre 10-11 dana. Pionir 9911 sav izasao i poznaju se redovi. Dok kolumbaris stidljivo izlazi. Isti uslovi i za 1 i za 2. Ne svidja mi se ovo kod kolumbarisa. Znam da ce za dan 2 da i on izadje ali nije to to. Videcu kako ce se dalje ponasati.
Isto stanje je i kod mene sa KWS ! Nesejem ga mnogo ali imam ove godine posejejano nešto Konfites,Kolumbaris i Kerbanis i nicanje mu je daleko lošije od Pioneera i Dkc . Treba mu više vremena za nicanje jel ima slabiju energiju klijanja. Videćemo kako će biti do kraja ali za sada je najlošiji.
 
Oba hibrida su u istoj parceli isto pripremljena njiva isti uslovi i oba posejana u vlagu na oko 6cm. Iskreno sam se pribojavao za pionir kad sam video kako mu je zrno malo u odnosu na kws. Vreca pionira je bila teska 5,8kg a kws skoro 11kg. I daleko krupnije zrno. Posto prvi put sejem pionir bio sam malo skeptican u vezi njega ali sam prijatno iznenadjen. Ok izaci ce i kws za dan dva ali sam msl da posto su svima isti uslovi da ce cela njiva biti ista od pocetka do kraja. Ali .....
 
Kod mene KWS nikao redovno 9 dan a dubina je bila sigurnih 8 cm {kws 4484} ,Kerbanis nisam jos obisao ali planiram pa cu slikati,napominjem da sa KWS om nikad nisam imao takvih problema i to je jedan od razloga zasto sam im ukazao poverenje pa su na 90 posto povrsina pod kukuruzom kod mene
 
Nazad
Vrh