Kukuruz 2019

Mi prilikom mešanja dodamo stočne krede i posle toga nema potrebe za sušenjem, odmah nazad u džak. Ide otprilike 1dl krede na 3-4 setvene jedinice semena.
 
Sinoc sam obisao neke parcele, ova je posejana u sredu, to je od mog brata parcela, klijala je svuda gde je bilo vlage pre ove kise. Sada je sastavilo vlagu, ali treba jos kise.Ubacicu sliku kasnije
 
Poceo da izlazi,sejan 25 i 30 marta.
20190410_134820.jpg

20190410_134750.jpg

20190410_134629.jpg
 
Услуге сам посејао ја лично нисам ништа ни кукуруз ни соју....Јављају неко захлађеље и кишу,киша ок али без сунца(топлоте земљиште) то ми се не свиђа тако да ћу сачекати још 5-10 дана па ћу полако...Битна је влага у земљи али и топлота те земље а ове ратарске културе нису баш љубитељи крени стани....
 
hoće li adengo rješiti suncokret koji je samonikli a visok 10c-15m? ima već 7-8 dana kako je suncokret vani pa mislim da će biti sigurno toliko visok dok kukuruz ima 3 lista. netko mi kaže da stavim 3 dcl dikambe po ha, jel tako mali kukuruz neće biti oštećen od te doze dikambe ili ju uopće ne moram stavljati. samonikli suncokret je neoma.
 
Os 398 posijao ove godine, prije nisam sijao, kulak prosle godine, bio je ok, na 21cm kulak, a 398 sam išao na 20cm
 
Nazad
Vrh