Kukuruz 2019

Neće one tako na izvolte.One hoće da riju i vade seme napolje iz zemlje.Neke hibride kukuruza ne diraju a neke obožavaju.Prošle godine sam imao kukuruz na mestu gde su divlje svinje bukvalno domaće životinje.Sejao sam DKC a komšija pored mene BC Pajdaš.Kod mene nije bilo nikakve štete dok su njemu napravile šou.
A meni baš po dkc-u najviše

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Danas nastavili :)
73a62023f7ae4cc7f2cf862330727656.jpg
4e305d24b881a0bcf52c5ee73b4d3caa.jpg


Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Ja sam tretirao sa istom aktivnom supstancom (Dali) koji je 200g/l . Koliko ide ne znam , prosle godine samo suncokret u koji ide vise od kukuruza.Racunao po tvornickom sretsvu ponco ili gauco(pogledaj kome je ista aktivna supstanca) za tretiranje sjemena pa racunao za ovo koje sam nabavio. Tretirao sam samo koje je sejano u preorana lucerista.

Razrjedi se sa vodom , 50-50 i promjesa sjeme dobro i ostavi 24 sata i onda sije, jer kad je vlazno ni psk ne radi kako treba.
 
Nije tačno, ja sam ga i prošle koristio i iskustva su mi pozitivna

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Meni su kondor ponudili ove godine i to stari provereni zastitar. Uzeo sam pa cemo videti. Kaze 1 litar na 50 kg suncokreta ili 60 kg kukuruza semenskog.
 
Radio sa kondorom.Sad i nikad vise.Svi imamo problem sa setvom.Nece da nam nose seme sejalice.Opet sirili i susili i opet problem.Seme postalo rapavo ko smirgla.
Svi koji su radili imaju taj problem na razlicitim sejalicama.
 
Sa kojom to koncentracijom? Ja sam ga mesao 1/1

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Ja sam koristio kondor prvi put,nanosio sam pištoljem za farbanjem u mešalicu..čudno da ima ovoliko žičara,kao da imaju proces svake druge godine.

Sent from my ASUS_Z012D using Tapatalk
 
Radio sa kondorom.Sad i nikad vise.Svi imamo problem sa setvom.Nece da nam nose seme sejalice.Opet sirili i susili i opet problem.Seme postalo rapavo ko smirgla.
Svi koji su radili imaju taj problem na razlicitim sejalicama.

Ja sam prosle godine radio, ali nisam mesao sa vodom. Samo kondor i u bure za mesanje. Nisam imao problema. Ali daleko je to od zasticenog semena, kad god mogu da uzmem uzimam zasticeno.
 
Zavrsena setva pre par dana, juce zavrsio prskanje i konacno kisa.Od hibrida ove godine, Pionir P9911,P0216,Blast i ZP427, tretirano Rojal flo i Semofor(Bifetrin) Kazu da ga nema u prodaji, zabranjen je valjda. postoje insekticidi koji sadrze Bifetrin tako da to moze da zameni semofor.Meni se pokazao kao dosta dobar protiv zicara.Nadam se da ce nam svima biti uspesna godina, sve najbolje vam zelim.
 
Radio sa kondorom.Sad i nikad vise.Svi imamo problem sa setvom.Nece da nam nose seme sejalice.Opet sirili i susili i opet problem.Seme postalo rapavo ko smirgla.
Svi koji su radili imaju taj problem na razlicitim sejalicama.

Mešajte sa vodom pola pola (a može i jače vode) i kad sipate u sejalicu nemojte puniti kutije pune već do pola, hoće da se seme slegne pošto se sporo troši i slabije klizi ponaročito kad je krupno i još pljosnata frakcija pa nepusti seme u magacin kod ploče, nemorate ga sušiti 24 sata, ja ga iz mešalice u kolica i dok uspem drugu turu da se meša ovu sipam u džakove i nikad problem.Još da dodam mešače na pločama obrusite sa čela do pola, ja neznam koji će moj 11 mešača na ploči, samo prave sranje u magacinu, zbog njihove dužine hoće dosta puta da neponese seme ili kad ih postave naspram rupe na ploči pa zaglavi dva zrna između rupe i mešača i ponese ih dole u ulagač, ali ni to nije strašno hoće i da uđe u kanal gde prolazi mešač pa trgne ploču i spadne seme i eto kućica u redu i praznina od 1-2m.Moja neka zapažanja ali no.
 
Mešajte sa vodom pola pola (a može i jače vode) i kad sipate u sejalicu nemojte puniti kutije pune već do pola, hoće da se seme slegne pošto se sporo troši i slabije klizi ponaročito kad je krupno i još pljosnata frakcija pa nepusti seme u magacin kod ploče, nemorate ga sušiti 24 sata, ja ga iz mešalice u kolica i dok uspem drugu turu da se meša ovu sipam u džakove i nikad problem.Još da dodam mešače na pločama obrusite sa čela do pola, ja neznam koji će moj 11 mešača na ploči, samo prave sranje u magacinu, zbog njihove dužine hoće dosta puta da neponese seme ili kad ih postave naspram rupe na ploči pa zaglavi dva zrna između rupe i mešača i ponese ih dole u ulagač, ali ni to nije strašno hoće i da uđe u kanal gde prolazi mešač pa trgne ploču i spadne seme i eto kućica u redu i praznina od 1-2m.Moja neka zapažanja ali no.
Ja dodam okvasivac 4ml na 10 kg kad farbam.Mozes odma u vrecu iz mesalice
 
Nazad
Vrh