Kukuruz 2019

Kod mene zrno "puklo" i mala klica izasla iz njeg,sijan 30.3. na 6cm.

Sent from my A6 using Tapatalk
 
Danas poceo, nesto Pionira 9241 za zetvu, i za silazu po vrecicu KWS Mikada, Agrimax Blast, ZP 606 i NS 640, videcemo koji ce biti bolji

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Isto danas počeo, negdje nema vlage ništa, pa njiva 200m dalje, markir vadi vlagu...... Ima svega


Dekalb odlično zaprašen, prvi put ga sijem, pa me zanima kakav će biti, ostalo standardno, osječki hibridi na koje sam navikao....dekalb na 21cm, osječki na 20cm.....
 
Peet ja mislio da neces vise nikad dkc
Prosle godine nisam ga hteo. Ali igrom slucaja od ukupne povrsine pod kukuruzom a to je bilo 6 kj dobio sam 2 vrece pa reko aj ako je djabe i bilo je odlicno.
Ove godine sam razmisljao o necem drugom ali ne vidim zamenu.
Kako god se okrenes boljeg hibrida na trzistu kod nas nema.
Stoji to da ima i mane kao sto je to da u ekstremno vrucim i susnim prilikama prvi podgoreva ali ipak na boljoj zemlji je zakon u poredjenju sa bilo kojim drugim hibridom kad se uzima krajnji ishod.
 
Нема замену док не добије по тамбури онда се куди за све новце ,брзо се и заборави па опет ајд јово наново
 
Napreduje.
550632108b44daa354d522e361de1ac4.jpg


Poslano sa mog SM-G950F koristeći Tapatalk
 
Necu da sejem ni jutro dok ne padne kisa.Taman da bude i u maju.Dosta sam puta stradao sa dubokom setvom i sarenim nicanjem.
Garantujem a vi proverite da kod kukutuza gde bude vise od 15 dana ili zlu ne trebalo 20 dana razlike u nicanju nema apsolutno nista.Bude samo stabljika.
 
Necu da sejem ni jutro dok ne padne kisa.Taman da bude i u maju.Dosta sam puta stradao sa dubokom setvom i sarenim nicanjem.
Garantujem a vi proverite da kod kukutuza gde bude vise od 15 dana ili zlu ne trebalo 20 dana razlike u nicanju nema apsolutno nista.Bude samo stabljika.
Ja sam juce zavrsio setvu kukuruza i suncokreta, posejo sam sve na 5 cm u prasinu pa nek ceka kisu, ostao mi je jos tretman na crno da odradim pred kisu.

Послато са SM-J510F уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh