Kukuruz 2019

Takav kukuruz nisam nikada imao i nisam navikao da mi bude takvo stanje na njivama već da bude domaćinski.Slikaću danas a teši me to što nije samo kod mene takvo stanje nego kod svih koji ga imaju pa čak i gore.Menjam dobavljača semena za sledeću godinu.
 
Znači za sutra da se spremim ,neću doručkovati da nemam šta da povratim.:osmeh:
 
Nadam se da mu nece faliti nista. Imam i jednu njivu suncokret, imalo jutros malo vode bar koliko sam video od asfalta. On je takodjepred zatvaranjem redova

Meni je 2015. godine ležala voda u kukuruzu i nisam ga mogao ošpartati. Već je počeo da dobija mrtvačku boju i mislio sam da od njega neće biti ništa. Posle je zasušilo i kukuruz je na ostali parcelama koje sam uredno ošpartao momački podbacio zbog suše, a onaj kilavi što ga je voda mučila je dao prinos kao u najboljoj godini.
 
Taj DKC ne voli hladnije,ne voli toplije...kad ga posejes treba u pasulj da gledas da bude idealna godina i da rodi....
 
Ja sam ove godine ubacio i Pioneer bas iz tog razloga da ne slusam sta drugi pricaju. Sad kako stoje stvari mnogo losije izgleda i mnogo losije ide od Dkc-a. Prosle godine sam imao 9911 u ogledu i rodio je odlicno,ali ne mozes cekicem da ga okrunis.
 
Evo vam 4943 ,ja mislim da uziva,voda topla ,pravi djakuzi ....inace bio je suv do pred zadnju kisu,tj monsun bolje reci...

 
imao sam prosle godine dkc 4717 i 4943... 4717 je bio od starta bolji i dao je oko 12,5t 4943,je bio bar 20% losiji .... sto se vlage tice p9911 koji je takodje dao 12,5t imao je istu vlagu kao i dkc....
Dakle kod mene se nije videla neka ogromna razlika,svi hibridi su bili sejani na 22cm,mozda da je neki drugi razmak bilo bi razlike... inace sejem male povrsine pod kukuruzom,oko 10ha godisnje pa gledam da ne bude mnogo hibrida ....
9241 je bio bolji od 4943 i ako je manji fao,a takodje sejan na 22cm

Moje misljenje da su ove dve kuce bar daleko iznad ostalih sto se moze naci kod nas na trzistu,a ostalo sve zavisi ko je s kojim promoterom dobar i ko sta dobije mufte pa tako i hvali hibride i semenske kuce...
 
jjova niska stabljika,plitko usađeno zrno da ga kombajn ne oseti tokom krunjenja,niska vlaga...Dobar je i Pioneer nije da nije ali ovaj ima te neke odlike koje ga čine dosta drugačijim.
 
Nazad
Vrh